warsztaty mydelka 2020

13 października uczniowie klasy 5a brali udział w warsztatach podczas, których wykonali własne mydełka. Dzieci robiły mydła z naturalnych składników. Każdy zrobił mydełko w dowolnym kształcie i ulubionym zapachu. Dodatkowo uczniowie wykonali kule do kąpieli. Oczywiście wytworzone mydełka i kule uczniowie zabrali ze sobą do domu. Pachniało w całej szkole....
Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu „Walcz z odpadami – działaj z nami”. Projekt ten jest realizowany przez opiekunów i członków SKC Caritas. Tworzenie naturalnych kosmetyków to jedno z działań projektu. Warsztaty dla uczniów przygotowała i poprowadziła p. Marta Pilch. Dziękujemy za zaangażowanie i włączenie się w realizację naszego projektu.
Należy podkreślić, że warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci z niecierpliwością czekały, aż mydełka będą gotowe do użycia. Niektóre nawet po powrocie do domu same zaczęły produkować własne. Widać, że cel tego działania został osiągniety. Zachęcamy wszystkich do dbania o najbliższe środowisko i tworzenia własnych kosmetyków.
Projekt „Ekologia integralna encykliki Laudato Si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych” realizowany przez Caritas Polska, został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 caritas lautato

nfosigw

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Friday the 30th. . Joomla 3.0 Template.