1129 stycznia 2021 w bibliotece szkolnej ZSP w Libuszy odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej na czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
W związku z pandemią koronawirusa, mając na względzie troskę o bezpieczeństwo naszych uczniów, pierwszoklasiści nie obejrzeli przedstawienia, które co roku przygotowują dla nich starsi koledzy, należący do Kółka Bibliotecznego. Dzieci samodzielnie czytając liczne prośby książki, dowiedziały się w jaki sposób przygotować się do czytania, jak należy dbać o książki oraz czego nie wolno robić w trakcie lektury. Poznały „Księgę życzeń książki”...

 

 

KSIĘGA ŻYCZEŃ KSIĄŻKI

- W bibliotece zachowuj się cicho i stosuj się do poleceń bibliotekarza.
- Biblioteka jest pracownią szkolną i obowiązuje tu obuwie zamienne.
- Do biblioteki przychodź bez jedzenia i bez tornistra.
- Czytelniku, możesz wypożyczyć 1 do 3 książek wyłącznie na swoje nazwisko.
- Oddawaną książkę podaj nauczycielowi -bibliotekarzowi.
- Książek dotykaj tylko czystymi rękami i używaj zakładki.
- Nie niszcz książek, by mogły długo służyć dzieciom.
- Gdy zniszczysz lub zagubisz książkę musisz ją odkupić.

i zapoznały się z regulaminem biblioteki oraz zasadami wypożyczania książek.
Następnie złożyły przyrzeczenie

 

My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy,

że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy.

Przyrzekamy!

 

 

Stając się czytelnikami szkolnej biblioteki, pierwszoklasiści wypożyczyli do domu swoje pierwsze książeczki. Na zakończenie dostali zakładki do książek, ręcznie robione sówki, wklejki do zeszytu oraz książeczki przekazane przez Instytut Książki w Warszawie, przygotowane w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.
Dumni i rozpromienieni obiecali, że będą częstymi gośćmi szkolnej biblioteki. Oby dotrzymali słowa, a czytelniczy zapał nigdy im nie minął. Niech czytanie książek towarzyszy im przez całe życie, stając się nawykiem, modą i formą relaksu.

Katarzyna Pabisz

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Monday the 21st. . Joomla 3.0 Template.