dzien kota 2021W czwartek 18 lutego obchodziliśmy nietypowe święto - „Światowy Dzień Kota.”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki z grupy ,,Skrzaty” upodobniły się do swoich czworonożnych
przyjaciół: dorysowując sobie wąsy oraz uszy, oraz niektóre przebrały się za kotki. Następnie powitały p. Kasię w stroju kota, która prowadziła to spotkanie. Przybliżyła dzieciom historię powstania kotów oraz zwróciła uwagę na znaczenie kotów w życiu człowieka, jak również budzenie sympatii do nich. Dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Wysłuchały wiersza pt.,, Chory kotek” Stanisława Jachowicza.

 

Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach tj. „My jesteśmy kotki dwa” dzieci pokazywały poszczególne części ciała kotka, o których jest mowa w danym momencie oraz ,,Wlazł kotek” rozwiązywały zagadki – „Z jakiej bajki jest ten kot?”.
Dzieci z zainteresowaniem oglądały różne książki o kotkach, przyniesione ze szkolnej biblioteki. Później przyszła pora na różnorodne zadania konkursowe tj. dorysowywanie kotkowi uszu, oczu, pyszczka ale z zasłoniętymi oczami, kotek łapie myszkę, łapanie myszek za pomocą klamerki oraz wędki, picie mleka z miseczki jak kotki, oraz z kubeczka za pomocą rurki, a także było śpiewanie kocich piosenek.
Dzieci wykonały też piękne prace plastyczne przedstawiające różne koty.
Za udział w konkursach dostały pamiątkowe medale.
Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz
uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Dzieci przyniosły karmę dla tych zwierząt, która została przekazana Fundacji PSYstań w Gorlicach. Pani podziękowała wszystkim Rodzicom i dzieciom, którzy obdarowali potrzebujące zwierzęta.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Sunday the 9th. . Joomla 3.0 Template.