dzin kolorowej skarpetki 202121 marca świętujemy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Słońce grzeje coraz mocniej, nieśmiało spod warstwy śniegu przebijają się przebiśniegi i krokusy. Coraz częściej słychać śpiew skowronka. 21 marca obchodzimy również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa – 21 marca patronuje narodzinom ludzi niezwykłych i wiąże się z istotą zaburzenia, tzw. trisomią 21 chromosomu. Obecność dodatkowego chromosomu wpływa na ich wygląd zewnętrzny, jest przyczyną niepełnosprawności intelektualnej, wad postawy oraz wielu innych problemów zdrowotnych.
Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną.
W związku z rozpoczęciem nauczania zdalnego nie możemy przeprowadzić takich akcji w naszej szkole. Proponujemy jednak wyrazić solidarność w oryginalny sposób – umieszczając na szkolnym fb fotografię w kolorowych skarpetach – koniecznie nie do pary! Zachęcamy wszystkich, dużych i małych, do włączenia się do tej inicjatywy. Pokażmy, że różni nas tak niewiele – dodatkowy chromosom. Życzymy radości i dużo słońca!

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Sunday the 9th. . Joomla 3.0 Template.