dzien ziemi 202122 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Każdego roku do świętowania przyłącza się wiele placówek oświatowych, organizacji i stowarzyszeń ekologicznych. Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Ziemi jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.

W związku z obostrzeniami wprowadzonymi z powodu epidemii koronawirusa obchody Światowego Dnia Ziemi także w tym roku będą ograniczone. Ze względu na obostrzenia zastanówmy się przynajmniej co możemy zrobić dla naszej planety????? Nadmierna eksploatacja Ziemi doprowadziła naszą planetę do krytycznej sytuacji. Drastycznie maleją jej zasoby naturalne, prowadzona jest masowa wycinka lasów, morza i oceany są coraz bardziej zanieczyszczone, a na skutek ogromnej emisji CO2 i innych gazów nasila się efekt cieplarniany. Niektóre zmiany są już nieodwracalne, inne możemy jeszcze zatrzymać. Zachęcamy do refleksji i podjęcia działań na rzecz naszej planety.
Poniżej zaledwie kilka przykładów, co możemy dobrego zrobić dla środowiska:
– Korzystajmy częściej z roweru, poruszajmy się pieszo.
– Gdy coś nam się zepsuje, naprawiajmy zamiast wyrzucać.
– Segregujmy śmieci. Pamiętajmy, że tylko niecałe 10% plastiku podlega recyklingowi dlatego na zakupach starajmy się wybierać produkty w szkle, puszkach lub papierowych opakowaniach.
– Robiąc zakupy, róbmy je z własną torbą, najlepiej bawełnianą. Woreczki foliowe rozkładają się ponad 400 lat!
To świetna okazja, by zrobić coś dobrego dla środowiska.
Bądźmy EKO!
Może wydawać się, że jednostkowe zmiany mają małe znaczenie. Jednak skumulowane działania generują wielką moc. Jeśli chcemy zmian na świecie, to zacznijmy je od siebie. Ziemia jest naszym DOMEM, dbajmy o nią!

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Sunday the 9th. . Joomla 3.0 Template.