dzien szczeniaka 2021Ach, żeby tak mieć swojego Pana!
By otrzeć pysk na jego kolanach,
By leżeć przy nim do góry brzuchem,
I żeby drapał mnie za uchem.
I by dał pić, gdy jestem spragniony,
No i odpocząć, gdy jestem zmęczony.

W dniach od 11 do 13 maja 2021 r. została zorganizowana z okazji Dnia Szczeniaka „IMPREZKA POD PSEM” dla klas I-III szkoły podstawowej.
Dzień Szczeniaka obchodzić mieliśmy w naszej szkole w dniu 23 marca. jednak koronawirus nie pozwolił nam na to. Na szczęście wróciliśmy do szkoły w maju i mogliśmy zorganizować te zajęcia. Nie jest jedyne psie święto w ciągu roku - 1 lipca jest Dniem Psa, a 25 października to Dzień Kundelka.
Głównym celem świętowania tego dnia było przypomnienie dzieciom, że ten najlepszy przyjaciel człowieka nie powinien być zaniedbany i bezdomny. Minęło kilkanaście tysięcy lat od czasu udomowienia czworonogów i wiemy, że trudno im przetrwać bez pomocy człowieka. Niestety, bardzo często to właśnie człowiek stanowi dla nich największe zagrożenie, traktując je jako tymczasową maskotkę. Dlatego dobrowolnym biletem wstępu na imprezkę było wsparcie Fundacji PSYstań dla Zwierząt w Gorlicach. Uczniowie przynieśli jedzenie dla psiaków i kociaków, obroże i szeleczki, miski i kocyki, gryzaki oraz mnóstwo zabawek.


Wszystkie dzieci oglądnęły prezentację multimedialną, z której dowiedziały się dużo o psach. Zastanawiały się za co kochamy szczeniaki i psy, a kochamy je za to, że one nas kochają, a kochają nas niezaprzeczalnie i to bezwarunkową miłością. Dowiedziały się jaką rolę odgrywa pies w życiu człowieka oraz tego, że kontakt z psem obniża poziom stresu, gdyż trakcie pieszczot z psem wydzielają się w dużej ilości hormony szczęścia. Poznały książki i filmy o psach, a także ciekawostki o psach, takie jak ta że istnieje ponad 150 ras psów. Nie wszyscy wiedzieli, że psy mają 319 kości, a dla porównania człowiek ma tylko 206 kości. Dowiedziały się również, że psy mają w oczach specjalną membranę, która pozwala im widzieć lepiej w ciemności. Niedawno odkryto też, że psy widzą kolor, chociaż nie tak intensywnie jak ludzie.
W konkursach brali udział wybrani uczniowie wykazując się dużą spostrzegawczością i sprytem. Konkurs ”Ułóż” polegał na jak najszybszym ułożeniu puzzli z psami. Najlepsi w tej konkurencji byli w 1 a – Wiktoria, z 1b - Antonina, z 2a – Maksymilian, a z 2b – Lena. Zadaniem uczniów w konkursie 2 ”Zjedz” było jak najszybsze zjedzenie chrupek z talerzyka bez używania rąk. Wygrywał ten, kto zjadł je najszybciej, bez rozsypywania. Zwycięzcy z klasy 1a – Julia i Natalia, w 1b - Mikołaj, w 2a – Fabian, a w 2b – David. W konkursie 3 ”Daj” trzeba było dać kość psu. Pies i kość były połączone włóczką, którą uczniowie mieli nawinąć na głowę psa tak, by kość znalazła się przy jego pysku. Najszybsi byli w klasie 1a – Blanka, w 1b - Zuzanna , w 2a – Oliwia, a w 2b – Emilka. Zwycięzcy konkursów otrzymali odznaczenia „PSI EKSPERT”, a wszystkie dzieci dostały kolorowanki i zakładki oczywiście z psami.
Drodzy Uczniowie i Rodzice klas 1a,1b, 2a, 2b, 3a i 3b bardzo Wam dziękujemy za prezenty dla psiaków i kociaków z Fundacji PSYstań dla Zwierząt. Zwierzaki na pewno będą Wam wdzięczne za pomoc i zapraszamy na podobne zajęcia w przyszłym roku.

Mariola Mrozek
Aneta Juruś
Wioletta Dybaś

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Wednesday the 23rd. . Joomla 3.0 Template.