dzien dziecka ia 2021Dzień Dziecka uczniowie klas Ia i Ib spędzili na wycieczce w Bieczu. Ze względu na pandemię zostali podzieleni na grupy. Gdy jedni zwiedzali bibliotekę, inni bawili się na ścieżce edukacyjnej bieckiego deptaku. Wszędzie było wspaniale.
Pani Dyrektor Biblioteki Biecz wraz z innymi pracownikami oprowadzili nas po tym nowoczesnym i pięknym miejscu. Uczniowie podziwiali wspaniale zaprojektowaną wypożyczalnię dla dorosłych oraz bibliotekę młodych, czyli wypożyczalnię dla dzieci i młodzieży. Czytelnicy przebywający tu mogą poczuć się zrelaksowani tym bardziej, że dla tych, którzy chcą w samotności korzystać z księgozbioru biblioteki, przeznaczona jest "cicha" czytelnia. Obok jest czytelnia, w której można korzystać z audiobooków i oglądać filmy na DVD. Zaciekawienie wzbudziły nowoczesne magazyny składowania tych książek, z których czytelnicy rzadko korzystają. W dobie pandemii jest tu również miejsce przeznaczone do "leżakowania" książek zwróconych przez czytelników zanim będą mogli je wypożyczyć następni. Zaskoczeniem było nowoczesne, multimedialne muzeum poświęcone pamięci bieckich Żydów, mieszczące się w piwnicach pod biblioteką.


Dużą atrakcją dla uczniów był również biecki deptak nad rzeką Ropą, który okazał się doskonałym miejscem do zabawy, nauki i wypoczynku. Dzieci chętnie ćwiczyły na siłowni na świeżym powietrzu najczęściej korzystając z przyrządu zwanego „biegaczem”. Na przyrodniczej ścieżce edukacyjnej poszerzyły swoją wiedzę przyrodniczą i ekologiczną. Zainteresowanie wzbudziły gry "Znajdź moją mamę", „Przyrodnicze Koło Wiedzy”, "Znajdź mój dom" oraz skocznia "Leśne rekordy".
Na zakończenie poszliśmy na lody, które wszystkim smakowały. Jedząc je dzieci podziwiały biecki rynek, ratusz i jego wieżę oraz kamieniczki rynku.
Ten Dzień Dziecka szybko minął pierwszoklasistom, zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do Libuszy.

Marzena Przybyło-Furmanek
Maria Świerz
Wioletta Dybaś
Mariola Mrozek

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Wednesday the 23rd. . Joomla 3.0 Template.