program zippiego 2021W grupie Skrzaty realizowany był międzynarodowy program promocji zdrowia u dzieci - „Przyjaciele Zippiego”. Zajęcia prowadzone były raz w tygodniu.
Dzieci wspólnie z nauczycielem przygotowały kącik dla patyczaka o imieniu Zippi. Kiedy tylko chciały podchodziły do niego, brały na ręce i się przytulały, mówiły o swoich radościach i problemach. Na pierwszym spotkaniu dzieci zapoznały się z zasadami obowiązującymi w trakcie spotkań z Zippim. Zasady te utrwalane na każdym spotkaniu stały się wzorem życia w grupie.
Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w zajęciach. Dzięki tym spotkaniom dzieci nawiązywały lepsze kontakty z rówieśnikami, zaczęły coraz śmielej i otwarcie mówić o swoich uczuciach, nauczyły się pomagać innym oraz poznały różne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.


Podczas ostatniego spotkania 11 czerwca odbyła się uroczysta ceremonia zakończenia programu, w której wzięło udział również kilku rodziców. Dzieci na początku opowiedziały o tym co najbardziej im się podobało w zajęciach oraz czego się nauczyły i czy dzieci zmieniły się w trakcie trwania programu. Następnie samodzielnie ozdobiły koronę, a na koniec wszyscy otrzymali dyplom. Na dzieci czekał również poczęstunek – owoce, oczywiście w zielonym kolorze patyczaka. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

A. Jantas

 

 

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Friday the 30th. . Joomla 3.0 Template.