×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but caritas/2012_2013/dzien_papieski is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.
[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but caritas/2012_2013/swiety_mikolaj is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.
[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but caritas/2012_2013/zjazd_skc is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.
[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but caritas/2012_2013/boze_cialo is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

 

ZARZĄD SZKOLNEGO KOŁA CARITAS W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

 

PRZEWODNICZĄCY             Z-CA PRZEWODNICZĄCEGO
DOMINIKA GUZIK                 JUSTYNA WARCHOŁ

 

SEKRETARZ                       SKARBNIK
SYLWIA CIENIAWA              GABRIELA PISULA
AGNIESZKA SIKORA             JOANNA KALISZ

OPIEKUNOWIE KOŁA
RENATA GRYBOŚ, ELŻBIETA PILCH, JUSTYNA RUTANA, MARIA ŚWIERZ

 

ASYSTENT KOŚCIELNY
KS. DANIEL GARBACIK

 


PRZEDSIĘWZIĘCIA SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

 

1. TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA

Tydzień Miłosierdzia w naszej szkole przebiegał podobnie jak rok temu. Członkowie Szkolnego Koła Caritas prowadzili zbiórkę słodyczy przez cały tydzień. Zebrane słodycze otrzymają dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej w paczkach mikołajkowych.

2. AKCJA „ZAKRETKA DLA JULII”

Szkolne Koło Caritas przyłączyło się do zbiórki plastikowych zakrętek na rzecz dwuletniej Julii z Gorlic i zorganizowało konkurs na terenie szkoły. Konkurs rozpoczął się w czerwcu i trwał do połowy października. Uczniowie bardzo chętnie przynosili zgromadzone zakrętki; szczególnie dużo ich było po wakacjach. Rywalizacja między klasami trwała do ostatniego dnia zbiórki. Ostatecznie zwyciężyła klasa VIb, której to uczniowie przynieśli 32,05kg zakrętek. Na wyróżnienie zasługuje również klasa IIa i klasa IIb Szkoły Podstawowej. Klasy te przyniosły po około 20kg zakrętek. Dla zwycięzców i klas wyróżnionych szkolny sklepik „Bankrut” ufundował słodycze. Łącznie w ZSP zebrano 157,42kg.

Dziękujemy za udział i gratulujemy!

UWAGA!
Zakrętki będziemy zbierać nadal, tym razem dla dzieci z Libuszy. Prosimy o zbieranie i przynoszenie w każdy piątek do gabinetu pedagoga szkolnego o godz.8:00. Akcja zbierania zakrętek potrwa do końca roku szkolnego.

 

3. DZIEŃ PAPIESKI - KONKURS RECYTATORSKI POEZJI JANA PAWŁA II

 

13 listopada 2012 r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski poezji Papieża Jana Pawła II zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas. Z trudną, ale jakże piękną, poezją naszego Papieża zmierzyło się 14 uczestników konkursu. Byli to uczniowie i uczennice klas: Va, Vb oraz IVa szkoły podstawowej. Komisja konkursowa przyznała 4 nagrody oraz 4 wyróżnienia.

 

Nagrodzeni zostali:                                  Wyróżnieni zostali:
Jagoda Apola z klasy IVa                         Paweł Bogdan z klasy Va
Aleksandra Przybyłowicz z klasy Vb          Maksymilian Ludwin z klasy Vb
Natalia Czech z klasy Vb                          Natalia Szudy z klasy Va
Katarzyna Kosiba z klasy Vb                    Maria Trojanowicz z klasy Vb

 

Nagrodzeni oraz wyróżnieni recytatorzy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy i słodycze.

 

{gallery}caritas/2012_2013/dzien_papieski{/gallery}

 

4. ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Z okazji obchodów Dnia Pluszowego Misia członkowie Szkolnego Koła Caritas we współpracy z panią pedagog przeprowadzili w naszej szkole zbiórkę pluszaków. Akcja spotkała się z dużym odzewem wśród uczniów i nauczycieli. Każdy, kto tylko mógł, przynosił pluszowe misie: duże, małe, kolorowe, grające, świecące. Dzięki temu udało się obdarować wiele dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej objętych pomocą społeczną.

5. SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

 

W dniu 6 grudnia Szkolne Koło Caritas przygotowało dla najmłodszych uczniów oraz przedszkolaków inscenizację mikołajkową połączoną z wręczaniem prezentów. W przedstawieniu wzięli uczniowie klasy Ia i Ib gimnazjum. Przygotowane przez uczniów przedstawienie obejrzeli również uczestnicy spotkania z Mikołajem zorganizowanego przez Caritas Parafialny i Proboszcza Parafii Narodzenia NMP w Libuszy.

 

{gallery}caritas/2012_2013/swiety_mikolaj{/gallery}

 

6. ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

 

Uczniowie klasy IIa należący do Koła Artystycznego wykonali kartki świąteczne w ramach współpracy z SK Caritas. Kartki z życzeniami „powędrowały” do rodzin w naszej parafii, które szczególnie w tych pięknych, świątecznych dniach potrzebują pomocy i wsparcia.

 

7. ZJAZD SKC W GORLICACH

 

W dniu 6 lutego w Liceum Ogólnokształcącym im Kromera w Gorlicach odbyło się spotkanie wolontariuszy SKC z regionu gorlickiego i bieckiego. Ważnym punktem programu spotkania był wykład księdza dr Piotra Potyrały, w którym wskazał zasady wolontariatu chrześcijańskiego. Wykład ubogacony projekcją multimedialną i filmem o historii i działalności SKC stał się ważnym przesłaniem na Rok Wiary. Dopełnieniem wykładu był program słowno-muzyczny w wykonaniu chóru i zespołu instrumentalnego z liceum. W spotkaniu tym uczestniczyli członkowie naszego koła wraz z opiekunem i asystentem kościelnym.

 

{gallery}caritas/2012_2013/zjazd_skc{/gallery}

 

8. WIELKANOC

 

Uczniowie należący do Koła Artystycznego klas I-III, oraz członkowie ze SK Caritas wykonali kartki świąteczne, które zostały przekazane rodzinom w parafii potrzebującym wsparcia i pomocy finansowej. Kartki powędrowały do rodzin z paczkami żywnościowymi przygotowanymi przez Parafialny Zespół Caritas.

 

9. BOŻE CIAŁO

 

Po raz trzeci Członkowie Szkolnego Koła Caritas w uroczystość Bożego Ciała rozprowadzali okolicznościowe "chlebki" podczas procesji. Zebrane fundusze w tym roku zostały przekazane do Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego im. bł. Jana Pawła II przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Ośrodek funkcjonuje od ponad roku, niosąc pomoc dzieciom i młodzieży z urazami neurologicznymi, urazami ruchu itp., a także osobom dorosłym, wymagającym rehabilitacji kardiologicznej.

 

{gallery}caritas/2012_2013/boze_cialo{/gallery}

 

10. INNE DZIAŁANIA

 

Członkowie Koła brali udział w nabożeństwach, prowadzili modlitwę różańcową, czuwanie modlitewne poświęcone zmarłym oraz sprzedawali aniołki i żłóbki (dochód przeznaczono na dzieci w trudnej sytuacji materialnej w naszej szkole). Włączyliśmy się również w akcję Adopcja Serca prowadzoną przez Ośrodek Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya w Indiach. Począwszy od maja 2010r. co miesiąc zbieramy pieniądze w naszej szkole aby wesprzeć materialnie jedno dziecko z ośrodka. Codziennie jeden z wolontariuszy modli się też w intencji tego dziecka. Kontynuowaliśmy zbiórke zakrętek przez cały rok szkolny, tym razem dla dzieci z Libuszy. Swoje działania i przedsięwzięcia członkowie starali się dokumentować w kronice oraz na stronie internetowej szkoły.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Friday the 30th. . Joomla 3.0 Template.