caritas 201919 listopada 2019r. miał miejsce Jesienny Zjazd SK Caritas w Jaśle. Licznie zebranych uczniów oraz ich opiekunów powitał wicedyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej – ks. dr Piotr Potyrała. Następnie przedstawiał najważniejsze myśli z „Orędzia Ojca świętego Franciszka na III Światowy Dzień Ubogich”, a także zaprezentował najważniejsze wydarzenia i działania rzeszowskiej Caritas z ostatnich 12 miesięcy. Wskazał także różne możliwości aktywności uczniów należących do SKC. Następnie na scenę został zaproszony główny gość spotkania – ks. Jakub Bartczak – wrocławski kapłan, duszpasterz oraz twórca muzyki rapowej i hip-hopowej.

Ksiądz Jakub porwał młodzież do wspólnego śpiewania i uwielbiania Chrystusa. Na zakończenie spotkania – ks. Piotr Potyrała zasygnalizował najbliższe duże akcje Caritas oraz zapowiedział zorganizowanie w Rzeszowie jubileuszowego Ogólnopolskiego Spotkania Szkolnych Kół Caritas z okazji 25 lat ich działalności (19-20.09.2020 r.). Wszyscy uczestnicy spotkania powierzyli Jezusowi swoje intencje oraz dzieło Caritas, odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po oficjalnym zakończenia spotkania – jego uczestnicy skorzystali z okazji do zrobienia pamiątkowych zdjęć oraz otrzymania autografu księdza Kuby Bartczaka.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Wednesday the 23rd. . Joomla 3.0 Template.