Kalendarium 2005/2006

luty - marzec 2005

Korespondencja młodzieży - wymiana informacji o sobie (profiles). Zaprezentowanie projektu na szkoleniu organizowanym przez ODN w Nowym Sączu - prezentacja multimedialna, stoisko.

kwiecień 2005

Wizyta robocza polskich nauczycieli w szkole hiszpańskiej w Igualadzie.

 

maj - czerwiec 2005

Przeprowadzenie i podsumowanie ankiet - "Mój wolny czas" , "Ankieta ewaluacyjna"
Korespondencja nauczycieli i młodzieży.
Przygotowanie wystawy podsumowującej roczną pracę.
Wyjazd młodzieży polskiej z wizytą do Hauptschule w Lenggries (5 czerwca - 12 czerwca 2005)

 

 

 

Szkoła jest bardzo ładna i świetnie wyposażona. Pracownie przystosowane są do zajęć technicznych, artystycznych i do gotowania. Brałyśmy udział w pieczeniu bawarskiej szarlotki!

Paulina kl. IIb G

 

W czasie pobytu w Hauptschule w Lenggries uczniowie z naszej szkoly pokazali przygotowane przez siebie prezentacje  multimedialne dotyczące sposobów spędzania wolnego czasu przez polską młodzież . Zaprezentowali także nasz region, zabytki, walory turystyczne, zwyczaje i ciekawostki związane z Małopolską.

Mateusz kl VIa

"Niemcy są bardzo mili. Zostaliśmy serdecznie przyjęci, rodziny, które nas gościły okazały się sympatyczne. Dobrze się wśród nich czuliśmy. Zauważyłam, że nasi gospodarze niezwykle cenią kulturę bawarską. Są dumni ze swojego regionu. Wraz z Barbarą, uczennicąHauptschule, planowałyśmy wspólne ferie zimowe. Barbara zaimponowała mi sukcesami w narciarstwie. W jej pokoju znajdują się liczne puchary, medale i dyplomy. Babsi obiecała, że nauczy mnie dobrze jeździć na nartach."

Sabinka kl II b G

"Ten wyjazd był dla mnie wielkim przeżyciem. Zwiedziłam wiele interesujących miejsc i poznałam cudownych ludzi. Jestem bardzo wdzięczna Traudl za gościnę. Polubiłam jej
córki, Agnes i Linę oraz małego Benedikta. Porozumiewanie się w języku angielskim nie sprawiało mi kłopotu. Miło wspominam wieczorne rozmowy o szkole, rodzinach, zwyczajach polskich i bawarskich. Ogromnie podobały mi się krajobrazy, urokliwe miejscowości, prześliczne domy z drewnianymi balkonami i okiennicami. Cieszę się, że mogłam zobaczyć Bawarię. To dzięki programowi Socrates Comenius."

Karolina kl IIa G

maj 2006

Spotkanie robocze w Grecji
Uczestnicy: Polska (2 nauczycieli), Hiszpania (2 nauczycieli), Włochy (3 nauczycieli), Niemcy (2 nauczycieli)


Działania:

Koordynowanie kolejnych działań w bieżącym roku.
Zaplanowanie działań na trzeci rok projektu.
Zapoznanie się z wioską Agios Nikolaos i z jej okolicami, częściowo także z uczniami i z ich rodzicami.
Udział w lokalnym święcie.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Friday the 30th. . Joomla 3.0 Template.