chor

 

Uczniowie spotykają się na cotygodniowych próbach, by doskonalić umiejętności wokalne. Próby chóru odbywają się w każdą środę w godz. 12.50 - 14.25 w sali  artystycznej. Głównym celem zajęć jest uwrażliwianie na muzykę poprzez kontakt z różnorodnym repertuarem muzycznym, rozwijanie indywidualnych umiejętności wokalnych oraz śpiewu wielogłosowego.
Chórzystki wytrwale kształcą umiejętności wokalne poprzez ćwiczenia  emisyjne, dykcyjne, artykulacyjne, dynamiczne, słuchowe. Poznane utwory: piosenki i pieśni na różne okazje  wykonują a'capella oraz z towarzyszeniem akompaniamentu, jednogłosowo, na głosy, w kanonie. Chór szkolny bierze aktywny udział w życiu kulturalnym szkoły oraz środowiska lokalnego.Chór w poprzednich latach współpracował z zespołem instrumentalnym "Kasine Muzykanty".

Sukcesy chóru:

  • II miejsce w Gminnym konkursie Piosenki Ekologicznej w Bieczu - 2005 r.
  • Udział w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Gorlicach  - 2005 r.

 

Największym sprawdzianem dla chórzystek była wspomniana uroczystość 20-lecia nadania szkole imienia, która odbyła się w naszej szkole 26.X.2006 r. W związku z obszernym repertuarem szeregi chóru zasiliły uczennice klas gimnazjalnych. W programie artystycznym chór zaprezentował  pieśni patriotyczne:  "Oj ziemio", "Ojczyzno ma", "Piechota", "Legiony", "Za czym kolejka ta stoi", "Mury", "Tylko we Lwowie". Dziewczęta śpiewały także podczas uroczystej mszy św. w intencji patrona szkoły. Występ chóru bardzo spodobał się przybyłym na uroczystość gościom oraz uczniom szkoły.

 

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Friday the 30th. . Joomla 3.0 Template.