chor gifW naszej szkole istnieją duże tradycje śpiewu wielogłosowego.
W latach 1995-2005 działał zespól wokalny "Regnum Sonoris", który może poszczycić się wieloma sukcesami na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. W ostatnich latach działały także  zespoły "Na pięć" i "Na luzie". Tradycje śpiewu wielogłosowego kontynuuje obecnie chór kameralny działający przy naszej szkole.
Uczennice/uczniowie spotykają się na cotygodniowych próbach, by doskonalić umiejętności wokalne.  Głównym celem zajęć jest uwrażliwianie na muzykę poprzez kontakt z różnorodnym repertuarem muzycznym, rozwijanie indywidualnych umiejętności wokalnych oraz śpiewu wielogłosowego.
Chórzystki wytrwale kształcą umiejętności wokalne poprzez ćwiczenia  emisyjne, dykcyjne, artykulacyjne, dynamiczne, słuchowe. Poznane utwory: piosenki i pieśni na różne okazje  wykonują a'capella oraz z towarzyszeniem akompaniamentu, jednogłosowo, na głosy, w kanonie. Chór szkolny bierze aktywny udział w życiu kulturalnym szkoły oraz środowiska lokalnego. Często współpracuje z zespołem instrumentalnym "Kasine Muzykanty".

eee


Perfect Facebook Like Box Sidebar

Friday the 30th. . Joomla 3.0 Template.