ARCHIWUM

Opiekunem i założycielem zespołu "Kasine Muzykanty" jest mgr Katarzyna Moździerz -nauczyciel muzyki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Libuszy.
Zespół powstał w 2005 roku, ale już w poprzednich latach dzieci uczące się w Szkole Muzycznej w Gorlicach grały na wielu szkolnych uroczystościach /Jasełka, Dzień Papieski, Święto Ziemi, Piknik Rodzinny/ .  "Kasine Muzykanty" tworzą: 

Szczepan Magiera - akordeon
Karol Sroka - akordeon
Anna Niemiec - skrzypce
Mateusz Moździerz - skrzypce
Martyna Karp - wiolonczela

PICT0083

Zespół bierze udział we wszystkich szkolnych uroczystościach. Młodzi instrumentaliści mają w repertuarze różnorodne utwory: od klasyki po melodie ludowe czy akompaniamenty do piosenek śpiewanych przez chór szkolny. Zespół gra nie tylko w szkole, ale jest zapraszany na imprezy artystyczne w gminie i powiecie. W ubiegłym roku szkolnym po zdobyciu I miejsca na Konkursie Kolęd i Pastorałek "Na nutę kantyczek" w Jaśle został zaproszony do udziału w Koncercie Kolęd nagrywanym w Radiu Rzeszów. Występ zespołu bardzo spodobał się publiczności. "Kasine Muzykanty" były najmłodszym zespołem biorącym udział w nagraniachi jedynym, w którym dzieci grały na instrumentach. W tym roku szkolnym występował już podczas kilku imprez i uroczystości:

  1. 100-lecie Związku Wędkarskiego "Pstrąg" w Gorlicach
  2. Uroczystość nadania stopni awansu zawodowego
  3. Święto Edukacji Narodowej
  4. 20-lecie nadania imienia prof. A.Kosiby SP w Libuszy

 


W zespole grają świetni, młodzi instrumentaliści!!! Są utalentowani i pełni zapału, zwłaszcza gdy występ się uda. Podczas uroczystości 20-lecia zagrali jak prawdziwi lwowscy muzykanci. Na pewno sam prof. A.Kosiba nie powstydziłby się takiej kapeli. Przy okazji dziękujemy rodzicom za przywożenie i odwożenie instrumentów, które trochę ważą.


Perfect Facebook Like Box Sidebar

Friday the 30th. . Joomla 3.0 Template.