Dnia 21 marca br. w Kasztelu w Szymbarku został rozstrzygnięty wojewódzki konkurs „Małopolska Marzanna”, który przebiegał pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego - Marka Sowy. Tematem konkursu była „Małopolska Marzanna” – kukła symbolizująca odchodzącą zimę, a także wraz z nią przemijające nieszczęścia, choroby, zmartwienia nękające ludzi w okresie zimowym. Kukła - kolorystyką stroju lub poszczególnymi jego elementami mogła podkreślać swoją „małopolskość”.
W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych (indywidualnie lub w grupach do trzech osób), a także dzieci i młodzież w wieku od 7 do 13 lat z placówek kulturalno-oświatowych z województwa małopolskiego. Wpłynęło 80 prac.

Oto wyniki konkursu:
- w kategorii klas I-III uczniowie naszej szkoły za marzannę wykonaną w świetlicy szkolnej otrzymali wyróżnienie: Karolina Sarnecka kl.Ia, Seweryn Drąg kl.Ia i Alicja Chrostowska kl.IIIb

Nagrody i dyplomy wręczał Starosta Gorlicki – Mirosław Wędrychowicz.

W trakcie imprezy dzieci zwiedziły wystawę „Beskid Niski – Przyroda i ludzie”, a także wysłuchały prelekcji mgr inż. Joanny Maczugi na temat zachowań ekologicznych oraz walorów przyrodniczych Beskidu Niskiego.
Na zakończenie odbył się uroczysty korowód z Marzannami nad rzekę Ropę, gdzie dzieci ze szkół podstawowych symbolicznie pożegnały zimę poprzez spalenie kukieł Marzanny.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Monday the 21st. . Joomla 3.0 Template.