syrius cupZ brązowymi medalami wróciły dwa zespoły UKS „Wiertmet” z Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej „Sarius Cup 2013”, który odbywał się w Słowackim Preszowie. W dniach 22-24 sierpnia 2013 89 drużyn z 11 państw rywalizowało w 7 kategoriach wiekowych o miano tej najlepszej. „Wiertmetowcy” startowali w kategorii U12 (dwunastolatkowie)oraz U15 (piętnastolatkowie). Zarówno młodsi, jak i starsi zawodnicy „Wiertmetu” w wyniku rywalizacji zajęli 3 miejsca w swoich kategoriach wiekowych, za co otrzymali nagrody rzeczowe, medale, puchar i dyplom.

W kategorii U12 Kasper Kosiba został „królem strzelców” i wspólnie z Damianem Klockiem trafił do „Siódemki Gwiazd” turnieju. Z kolei w kategorii U15 Krzysztof Kość został wybrany najlepszym bramkarzem w swojej kategorii i razem z Wojtkiem Magierą znalazł się w gronie „Siódemki Gwiazd” turnieju.