nie pal 2021Udało się! Pomimo bardzo trudnej sytuacji związanej z epidemią COVID 19, został zrealizowany program edukacji antynikotynowej- „Nie pal przy mnie, proszę”, który był adresowany do uczniów klas I-III SP oraz ich rodziców. Jego celem było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z czynnym i biernym paleniem tytoniu. W tym roku szkolnym program był realizowany wyłącznie w klasach III ze względu na utrudnione możliwości bezpośredniego kontaktu uczeń – nauczyciel.

program zippiego 2021W grupie Skrzaty realizowany był międzynarodowy program promocji zdrowia u dzieci - „Przyjaciele Zippiego”. Zajęcia prowadzone były raz w tygodniu.
Dzieci wspólnie z nauczycielem przygotowały kącik dla patyczaka o imieniu Zippi. Kiedy tylko chciały podchodziły do niego, brały na ręce i się przytulały, mówiły o swoich radościach i problemach. Na pierwszym spotkaniu dzieci zapoznały się z zasadami obowiązującymi w trakcie spotkań z Zippim. Zasady te utrwalane na każdym spotkaniu stały się wzorem życia w grupie.
Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w zajęciach. Dzięki tym spotkaniom dzieci nawiązywały lepsze kontakty z rówieśnikami, zaczęły coraz śmielej i otwarcie mówić o swoich uczuciach, nauczyły się pomagać innym oraz poznały różne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

dzien pszczolki 2021W piątek 11 czerwca 2021r. grupa ,,Pszczółek" obchodziła swoje święto tj. ,,Dzień Pszczółki". Wykorzystując przerabianą tematykę ,,Na łące" na podstawie ilustracji i filmu edukacyjnego dzieci bliżej poznały życie pszczół i sposób powstawania miodu. Oczywiście odbyła się też degustacja różnych rodzajów miodu. Najbardziej smakował wszystkim miód rzepakowy o konsystencji gęstego kremu, który przypominał słodkie lody waniliowe. Dużym zaciekawieniem cieszyły się produkty wykonane na bazie wyrobów pszczelarskich. Wiele radości sprawiła dziewczynkom zabawa do piosenki ,,Taniec Mai", a chłopcom ,,literkowa barć". Po wspólnych zabawach przyszła pora na wykonanie pracy plastycznej czyli przestrzennych pszczółek, które ostatecznie usiadły na naszych półkach indywidualnych w szatni. Uwieńczeniem wspólnych zabaw i zajęć była konsumpcja placka ,,Pszczółka" przyniesionego przez rodzica dziecka z grupy, za który jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Dzieląc się radością świętowania poczęstowaliśmy słodkim kawałkiem placka sąsiednią zerówkę ,,Skrzaty". Wiele zgromadzonej wiedzy, przeżyć i doznań smakowych na pewno pozostanie w pamięci dzieciom, które będą mile wspominać czas spędzony w przedszkolu w grupie ,,Pszczółek".

dzien biedronek 202110 czerwca obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień Biedronki”. Dzieci już od rana miały świetny humor. Ubrane w kropkowe pelerynki brały udział w zabawach z chustą animacyjną, tańczyły, śpiewały piosenki, wysłuchały wiersza J. Brzechwy „Żuk” i obejrzały filmik edukacyjny na temat biedronki.
Kolejnym punktem dnia był grupowy konkurs plastyczny . Dzieci miały możliwość samodzielnego wyboru materiałów plastycznych i wykonania z nich najpiękniejszej biedronki, według własnego pomysłu. Powstały piękne i oryginalne prace. Każde dziecko zostało nagrodzone pamiątkowym dyplomem, odznaką biedronki i drobnym upominkiem.
To był wyjątkowy, wesoły dzień, który zostanie na długo w ich pamięci.

wycieczka 2a 202110 czerwca nasza klasa 2b udała się do Zakładu Przetwórstwa Owoców i Warzyw „Vortumnus” w Skołyszynie. Naszą przewodniczką była mama Paulinki, która oprowadziła nas po zakładzie, ciekawie i szczegółowo opowiedziała nam na czym polega praca osób na poszczególnych stanowiskach oraz jak powstają przetwory owocowo – warzywne. Zanim jeszcze przystąpiliśmy do zwiedzania, aby zachować zasady bezpieczeństwa i higieny, założyliśmy jednorazowe fartuchy oraz czepki na głowę. Było przy tym dużo radości, bo wyglądaliśmy śmiesznie. Przemierzając ogromne pomieszczenia, mieliśmy okazję obejrzeć proces produkcji przetworów na skalę przemysłową. Już z zewnątrz budynek zrobił na nas duże wrażenie, zobaczyliśmy między innymi gigantyczną cysternę na cukier. Wewnątrz zakładu również nie brakowało wrażeń. Zaciekawiły nas różne urządzenia, które zastępują pracę ludzi, ogromne magazyny z gotowymi produktami, sposób obierania, krojenia, przetwarzania jabłek, nakładania produktów do pojemników, zamykania ich, etykietowania, transportowania itp.

DMW logo 01 01Nauczyciele z Gminy Biecz są jednymi z pierwszych uczestników Programu „Dzieci mają wychodne”, realizowanego przez Fundację Rozwoju Dzieci w Warszawie. Obecnie (na początku czerwca), po półtora miesiąca działania Programu zaangażowanych jest 200 nauczycieli, dzięki czemu prawie 2,5 tys. dzieci „ma wychodne”. Celem Programu jest włączenie do praktyki placówek (przedszkoli i szkół) 3-godzinnych pobytów nauczycieli i dzieci w naturze, 1 raw tygodniu, niezależnie od pogody. Dlaczego to ważne? Bo dzieci, które dużo czasu spędzają same w domu, źle się rozwijają:
- tracą kontakt ze swoim środowiskiem i mają trudności w budowaniu własnej tożsamości
- ich mózgi gorzej się rozwijają (mózg dziecka rozwija się dzięki relacjom z innymi)
- psują sobie wzrok (nawet nie siedząc przy ekranie), bo nie patrzą w przestrzeń (patrz tekst o wzroku)
- za mało się ruszają, siedzący tryb życia deformuje ich kręgosłupy i osłabia mięśnie.
- są znużone i znudzone, edukacja (zwłaszcza ta online) nie daje im radości i nie rozbudza motywacji do rozwoju.

rada miasta 2021W dniu 08 czerwca 2021r. odbyła się uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej podsumowująca kadencję 2019 – 2021. W sesji udział wzięli p.Mirosław Wędrychowicz Burmistrz Biecza, p.Grzegorz Nosal Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu, koordynator MRM p.Jerzy Mikos wraz z Radnymi oraz nauczycielami gminnych placówek oświatowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIIIa Milena Kalisz oraz Patrycja Dudek. Oficjalna część sesji odbyła się na terenie Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Binarowej. Podczas sesji Młodzi Radni przedstawili prezentację obrazującą ich dokonania i sukcesy.

czyt dzieciom 2021W dniach 26.05 – 02.06.2021r. grupa Biedronek realizowała akcję czytania książek polskich autorów, w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Nasz tydzień czytania rozpoczął się w bardzo ważnym momencie, a mianowicie 26 maja, kiedy to obchodzimy Dzień Mamy. Idea i wydarzenia tygodnia zachęcały nie tylko przedszkole, ale też rodziny naszych przedszkolaków do regularnego wspólnego czytania. Zarazem promowaliśmy wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, z ukierunkowaniem na polskich autorów. Gośćmi, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i udzielili głosu podczas interpretacji czytanych książek byli pracownicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Libuszy oraz rodzice.

konk plast woj kosiba 2021Do grona dzieci odnoszących sukcesy w konkursach plastycznych z naszego przedszkola dołączyła Aleksandra Załęska z grupy Krasnale, która wykonała pracę plastyczną techniką mieszaną pod kierunkiem wychowawczyni Pani Jolanty Jamro w konkursie pt. „ Tradycje krakowskie” organizowanym przez Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, uzyskując w nim wyróżnienie.

W konkursie na czele sądu konkursowego stanął dr Marcin Gadocha z Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, wspomagany przez pracowników Wydziału Sztuki i Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie oraz Muzeum Krakowa.
Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w dniu 2.06. 2021 w Zespole Szkół Plastycznych w Krakowie, podczas której laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Serdecznie gratulujemy małej artystce i życzymy dalszych sukcesów!

dzien dziecka ia 2021Dzień Dziecka uczniowie klas Ia i Ib spędzili na wycieczce w Bieczu. Ze względu na pandemię zostali podzieleni na grupy. Gdy jedni zwiedzali bibliotekę, inni bawili się na ścieżce edukacyjnej bieckiego deptaku. Wszędzie było wspaniale.
Pani Dyrektor Biblioteki Biecz wraz z innymi pracownikami oprowadzili nas po tym nowoczesnym i pięknym miejscu. Uczniowie podziwiali wspaniale zaprojektowaną wypożyczalnię dla dorosłych oraz bibliotekę młodych, czyli wypożyczalnię dla dzieci i młodzieży. Czytelnicy przebywający tu mogą poczuć się zrelaksowani tym bardziej, że dla tych, którzy chcą w samotności korzystać z księgozbioru biblioteki, przeznaczona jest "cicha" czytelnia. Obok jest czytelnia, w której można korzystać z audiobooków i oglądać filmy na DVD. Zaciekawienie wzbudziły nowoczesne magazyny składowania tych książek, z których czytelnicy rzadko korzystają. W dobie pandemii jest tu również miejsce przeznaczone do "leżakowania" książek zwróconych przez czytelników zanim będą mogli je wypożyczyć następni. Zaskoczeniem było nowoczesne, multimedialne muzeum poświęcone pamięci bieckich Żydów, mieszczące się w piwnicach pod biblioteką.

info9XI Ogólnopolski Rodzinny Konkurs Plastyczny CZAS NA BAJKĘ odbywa się w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka obchodzonego 1 czerwca.

Pomysłodawcą Konkursu jest Stanisław Szarek – plastyk, pedagog, Kawaler Orderu Uśmiechu.
Organizatorami tegorocznej edycji są: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu, Centrum Sztuki Mościcie w Tarnowie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Środowisk Akademickich ORION w Nowym Sączu.
Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego.
Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu.

dzien dziecka krasn 2021Pierwszy dzień czerwca minął pod znakiem zabawy dla najmłodszych. Na przedszkolaków czekały atrakcje przygotowane przez wychowawczynie. Na początku mnóstwo radości przyniosło dzieciom łapanie baniek mydlanych do piosenki „Bańkę łap. Dzieci uczestniczyły w różnych grach i zabawach; a były to m.in.: malowanie twarzy, przeciąganie liny, pociąg, która drużyna szybciej wrzuci piłkę do kosza, kręcenie hula-hop, zabawy z piłkami oraz zabawy z chustą animacyjną. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone odznaką niezwykłego dziecka. Dodatkowo na dzieci czekała niespodzianka- przygotowane według własnego pomysłu owocowe szaszłyki. Było wesoło, sportowo i wyjątkowo. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.

partner4

dzien bez papierosa 202131maja obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA. Z tej okazji uczniowie klas III, którzy realizują program edukacji antytytoniowej „Nie pal przy mnie proszę” wzięli udział w konkursie plastycznym dotyczącym tego tematu. Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu antytytoniowego, przypominającego o zgubnych skutkach palenia papierosów. Temat konkursu był również okazją do poruszenia bardzo ważnej kwestii tj. szkodliwości biernego palenia. Warto przypomnieć w tym miejscu, że w dymie tytoniowym znajduje się ponad 4 tysiące szkodliwych substancji. Nikotyna wpływa na obniżenie pewnych zdolności poznawczych dzieci i młodzieży, utrudnia wnioskowanie, czytanie, zdolności matematyczne. Dzięki udziałowi w programie profilaktycznym, konkursach oraz pogadankach uczniowie klas III mieli okazję kolejny już raz uświadomić sobie, jakie zagrożenia dla zdrowia i życia niesie ze sobą palenie papierosów. Tworząc prace konkursowe wszyscy uczniowie zaprezentowali duże zdolności plastyczne oraz niezwykłą kreatywność. Laureatami konkursu zostali:

Zuzanna Szot i Krystian Przybyłowicz - MIEJSCE I
Lena Druciak i Maciej Dyląg - MIEJSCE II
Emilia Woźniak i Wojciech Dąbrowski - MIEJSCE III
Igor Stępniak - WYRÓŻNIENIE
Serdeczne gratulacje!

niebieskie motyle 2021Biblioteka Szkolna ZSP w Libuszy otrzymała od Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieczu nominację w ramach akcji zainicjowanej przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu #challengeniebieskiemotyle2021. Celem akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły są solidarni z osobami z autyzmem i przekazują niebieską iskierkę. Na facebooku biblioteki do wyzwania nominowała m.in. klasy 1a i 1b z naszej szkoły. Uczniowie klas pierwszych w poniedziałek przyszli ubrani na niebiesko, uczestniczyli pogadance na temat autyzmu i wykonali dekoracje z tematem motyla i kolorem niebieskim.
Jak nasi uczniowie włączyli się do akcji możecie zobaczyć na dołączonych zdjęciach.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Friday the 9th. . Joomla 3.0 Template.