weekend pilka 2016W październiku w Tauron Arenie Kraków został rozegrany finałowy turniej II edycji „Weekendów z piłką ręczną”. W tych nieoficjalnych mistrzostwach Małopolski dla klas III-V szkół podstawowych startowało w trwających od maja eliminacjach ponad 700 dziewcząt i chłopców.
Do finału zakwalifikowali się zwycięzcy 6 subregionów. Nasz sądecki reprezentowały dziewczęta z SP w Wilczyskach (trener Zbigniew Ligęza) oraz wychowankowie trenera Ryszarda Burdy z SP w Libuszy.
Po części oficjalnej przez 6 godzin młodzi Szczypiorniści grali w dwóch grupach. Dziewczęta z Wilczysk po pokonaniu drużyn z SP nr 3 w Zakopanem i SP 114 Kraków, wygrały 20:2 w półfinale z ZSP 1 Olkusz, aby w finale zwyciężyć dziewczęta z SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej 9:3.

Libuszanie wygrali swą grupę pozostawiając w pokonanym polu zespoły ze szkół w Jabłonce i 129 Kraków. W półfinale ograli rówieśników z SP 15 Tarnów 19:12, a w ostatnim meczu turnieju pokonali chłopców z SP 1 Chrzanów 8:6.
To nie koniec sukcesów dziewcząt i chłopców z Wilczysk i Libuszy. MVP turnieju zostali wybrani: Gabriela Steinhoff i Marcin Gorzkowicz. W najlepszej siódemce turnieju znaleźli się Izabela Brończyk i Kacper Wojna.
Szkoły i zawodnicy otrzymali od organizatorów okazałe puchary, medale, statuetki oraz komplety 14 strojów i 10 piłek.
Drużyna z Libuszy wystąpiła w Krakowie w następującym składzie: Szymon Gorzkowicz, Marcin Gorzkowicz, Tomasz Cionek, Konstanty Galant, Mateusz Król, Ernest Basista, Oliwier Gogola, Arkadiusz Mleczak, Dawid Barzyk, Jakub Sepioł, Witold Cynk, Jakub Czapka, Krystian Grębla i Kacper Wojna.
Ten niewątpliwy sukces naszych zespołów to sensacja? Przypadek? Nie, to dobra i konsekwentna praca trenerów z naszego powiatu (Wojciecha Bajorka, Michała Górki, Dawida Kołka, Fabiana Szarowicza). Trener Zbigniew Ligęza z Wilczysk zaczyna pracę z dziewczynkami już od klasy pierwszej SP. W szkole z Libuszy Ryszard Burda prowadzi nawet grupę 5-6 latków. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Warto też odnotować, że z zespołami przyjechały dwa autobusy z Libuszy i Wilczysk. Koleżanki, koledzy, nauczyciele i rodzice ofiarnym dopingiem wspierali swoich Szczypiornistów.