zaw strzel 20181 lutego 2018 r. w szkolnej strzelnicy pneumatycznej 10m w Miejskim Zespole Szkół nr 6 w Gorlicach odbyły się I Międzyszkolne Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Szkoły. Każdy uczestnik oddał 5 strzałów próbnych i 10 ocenianych z karabinka pneumatycznego Heanel 312 w postawie leżąc bez podpórki. W zawodach wzięło udział 5 szkół. Uczestnicy zawodów zostali sklasyfikowani w dwóch kategoriach:
- drużynowo - łączna liczba punktów całej drużyny (3 dziewcząt i 3 chłopców),
- indywidulanie - osobno w kategorii kobiet i mężczyzn - uzyskany wynik decydował o miejscu indywidualnym uczestnika.

Organizatorem zawodów był pan Łukasz Stelmach opiekun szkolnej strzelnicy, który podczas zawodów pełnił funkcję prowadzacego strzelanie. Zawody sędziował wieloletni opiekun Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK, emerytowany pracownik szkoły i członek Ligi Obrony Kraju pan Zdzisław Woźniak. Fundatorem nagród był dyrektor szkoły pan Sławomir Kowalski.

W kategorii drużynowej uzyskano następujące wyniki:
- 1 miejsce dla Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Gorlicach z wynikiem 450 pkt.
- 2 miejsce dla Szkoły Podstawowej w Szymbarku z wynikiem 435 pkt.
- 3 miejsce dla Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w Gorlicach z wynikiem 432 pkt.
- 4 miejsce dla Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach z wynikiem 428 pkt.
- 5 miejsce dla Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Libuszy z wynikiem 426 pkt.

W kategorii indywidualnej dziewcząt uzyskano następujące wyniki:
- 1 miejsce Nikola Hajduk (MZS nr 6 w Gorlicach) - 84 pkt
- 2 miejsce Justyna Tomalska (Szkoła Podstawowa w Szymbarku) - 81 pkt
- 3 miejsce Aleksandra Litwa (MZS nr 6 w Gorlicach) - 79 pkt (10,9,9,9,9,9,7,7,5,5)
- 4 m. Monika Przybyłowicz (ZSP w Libuszy) - 79 pkt (9,9,9,9,8,8,7,7,7,6)
- 5 m. Klaudia Ignar (MZS nr 3 w Gorlicach) - 77 pkt.
- 6 m. Weronika Mucha (MZS nr 5 w Gorlicach) - 76 pkt.
- 7 m. Dagmara Robak (MZS nr 5 w Gorlicach) - 75 pkt.
- 8 m. Julia Konopka (MZS nr 3 w Gorlicach) - 73 pkt.
- 9 m. Alicja Pabis (ZSP w Libuszy) - 71 pkt.
- 10 m. Angelika Kuniczak (MZS nr 3 w Gorlicach) - 67 pkt.
- 11 m. Laura Dominik (Szkoła Podstawowa w Szymbarku) - 63 pkt.
- 12 m. Roksana Tylawska (MZS nr 5 w Gorlicach) - 62 pkt.(9,9,8,8,7,7,5,5,3,1)
- 13 m. Weronika Myśliwy (Szkoła Podstawowa w Szymbarku) - 62 pkt. (9,8,8,7,6,5,5,5,5,4)
- 14 m. Julia Miciek (MZS nr 6 w Gorlicach) - 61 pkt.
- 15 m. Gabriela Szarowicz (ZSP w Libuszy) - 49 pkt.

W kategorii indywidualnej chłopców uzyskano następujące wyniki:
- 1 miejsce Nowak Daniel (MZS nr 3 w Gorlicach) - 87 pkt
- 2 miejsce Nowak Jakub (MZS nr 5 w Gorlicach) - 84 pkt
- 3 miejsce Hubert Gucwa (ZSP w Libuszy) - 80 pkt (10,9,9,9,8,8,7,7,7,6)
- 4 m. Konrad Ruchała (Szkoła Podstawowa w Szymbarku) - 80 pkt (9,9,8,8,8,8,8,8,7,7)
- 5 m. Tomasz Siuta (MZS nr 5 w Gorlicach) - 79 pkt.
- 6 m. Bartlomiej Wojtarowicz (MZS nr 3 w Gorlicach) - 78 pkt. (9,9,8,8,8,8,8,8,7,5)
- 7 m. Kamil Haluch (Szkoła Podstawowa w Szymbarku) - 78 pkt. (9,9,8,8,8,8,8,7,7,6)
- 8 m. Marcin Stępień (MZS nr 5 w Gorlicach) - 76 pkt.
- 9 m. Krzysztof Alibożek (ZSP w Libuszy) - 74 pkt. (9,9,9,8,8,7,7,6,6,5)
- 10 m. Krystian Trzciński (MZS nr 6 w Gorlicach) - 74 pkt. (9,9,8,8,8,8,7,7,5,5)
- 11 m. Mateusz Grzegorczyk (ZSP w Libuszy) - 73 pkt.
- 12 m. Jakub Gryboś (MZS nr 6 w Gorlicach) - 72 pkt.
- 13 m. Karol Kusiak (Szkoła Podstawowa w Szymbarku) - 71 pkt.
- 14 m. Jakub Alibożek (MZS nr 6 w Gorlicach) - 58 pkt.
- 15 m. Jakub Skotnicki (MZS nr 3 w Gorlicach) - 50 pkt.

Drużyny, które zajęły miejsca 1-3 otrzymały puchar, dyplom oraz medale - pozostałe miejsca - dyplom i pamiątkowe medale. W klasyfikacji indywidualnej uczniowie zajmujący miejsca od 1 do 3 otrzymali dyplomy oraz medale. Warto zwrócić uwagę na fakt, że liczba punktów między drużynami, które zajęły miejsca od 2 do 5 była bardzo niewielka.

Hubert Gucwa - uczeń klasy III a gimnazjum zajął wysokie 3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Natomiast Monika Przybyłowicz zajęła 4 miejsce mając tyle samo punktów co jej rywalka, która stanęła na najniższym szczeblu podium - w tym przypadku decydowała liczba lepszych przestrzelin w tarczy strzeleckiej. Gratulujemy!