Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Aktualności

Treść

„Pasowanie na ucznia” w klasach I

„Pasowanie na ucznia” w klasach I

8 października w naszej szkole odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia” w klasach I. W związku z panującymi ograniczeniami z powodu pandemii dzieci swoją wiedzę i umiejętności zaprezentowały oddzielnie w swoich klasach w obecności rodziców i Pana Dyrektora. Uczniowie przedstawili krótki program, w którym poprzez wiersz i piosenkę pokazały, że znają prawa i obowiązki ucznia, zasady poruszania się na drodze oraz to, czego już nauczyły się w szkole o swojej Ojczyźnie.

Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców do włączenia się do akcji : „PUSTY TUSZ WRZUĆ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI”

Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców do włączenia się do akcji : „PUSTY TUSZ WRZUĆ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI”

Informujemy, że w naszej szkole rozpoczęła się kampania edukacyjno-charytatywna „Tusz do paki”. Na szkolnych korytarzach i w przedszkolu pojawiły się plakaty informacyjne i odpowiednio oznakowane kartony, do których można wrzucić zużyte tusze z drukarek atramentowych. Celem kampanii jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek tzw. kartridży. 

Wizyta Przedszkolaków w Straży Pożarnej

Wizyta Przedszkolaków w Straży Pożarnej

W ramach realizacji tygodniowego tematu dzieci z grup Misie, Krasnale, Biedronki, Skrzaty oraz Pszczółki udały się z wizytą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Libuszy. Przedszkolaki podczas tej wizyty zwiedziły remizę strażacką, zapoznały się z pracą strażaka, wyposażeniem wozów strażackich oraz ze sprzętem jaki używają strażacy podczas akcji ratowniczych.

Udział klas II i III w spotkaniu autorskim z panem Przemysławem Wechterowiczem

Udział klas II i III w spotkaniu autorskim z panem Przemysławem Wechterowiczem

5 października 2021 roku uczniowie klas II i III naszej szkoły wzięli udział  w spotkaniu autorskim z panem Przemysławem Wechterowiczem, które odbyło się w bieckiej bibliotece. Zgodnie ze scenariuszem, przygotowanym przez pisarza, dzieciaki zabrały ze sobą swoje ulubione przytulanki. Niestety w ostatniej chwili pisarz zmienił tematykę spotkania. Zamiast się przytulać, uczniowie poznali sympatyczną mrówkę, bohaterkę książki pt. „Mrówka wychodzi za mąż”. W czasie spotkania autor dużo mówił o sobie i swojej twórczości.

Czy warto czytać ???

Czy warto czytać ???

Uczeń kl. 7b Ksawery Szary kolejny raz udowodnił, że warto sięgnąć po książkę i  zgłosić się do konkursu. Podjął wyzwanie i zdobył: - II miejsce w XXII Powiatowym Konkursie Czytelniczo-Literackim  pn. „Przeczytaj, zainspiruj się i napisz opowiadanie ilustrujące dalsze losy bohaterów”. Zadaniem Ksawerego, jako uczestnika tego konkursu, było wybranie jednej spośród dwóch książek, przewidzianych w regulaminie konkursu i napisanie opowiadania, ukazującego dalsze losy bohaterów.

Odkrywamy Małopolskę – wycieczka klas młodszych do Wieliczki

Odkrywamy Małopolskę – wycieczka klas młodszych do Wieliczki

30 września  uczniowie klas drugich i trzecich wraz z opiekunami wybrali się do Kopalni Soli w Wieliczce. Przez ok 3 godziny dzieci wędrowały podziemnymi korytarzami, z uwagą słuchając ciekawostek prezentowanych przez przewodnika. Poznały legendy związane z kopalnią, zgłębiły swoją wiedzę na temat pracy górników oraz bogactw naturalnych, a wszystko to w przystępny i atrakcyjny sposób. Przewodnik wprowadził małych turystów w magiczny świat Solilandii.

Wycieczka przedszkolaków do Parku Miejskiego w Gorlicach

Wycieczka przedszkolaków do Parku Miejskiego w Gorlicach

W środę 29 września dzieci z grup Leśne Duszki, Biedronki, Skrzaty oraz Pszczółki wraz z wychowawczyniami udały się autobusem na wycieczkę do Parku Miejskiego w Gorlicach.  Podczas spaceru alejkami w parku dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Udało nam się również zobaczyć wiewiórkę, która robiła zapasy na zimę.

III miejsce w konkursie fotograficznym

III miejsce w konkursie fotograficznym

Ksawery Szary, uczeń klasy 7b reprezentował naszą szkołę na XIX Gminnym Sejmiku Ekologicznym organizowanym w ZSP w Korczynie 27 września 2021r. W trakcie sejmiku rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Bioróżnorodność w moim obiektywie – zachować dla pokoleń”. Miło nam poinformować, że Ksawery zdobył III miejsce w gminie. Po raz kolejny udowodnił wszystkim, że jest prawdziwym miłośnikiem przyrody i potrafi nie tylko wykazać się wiedzą, ale także uchwycić piękno przyrody w obiektywie.

Wycieczka klas czwartych do Krakowa

Wycieczka klas czwartych do Krakowa

Końcem września 2021 roku klasy czwarte szkoły podstawowej wyjechały na wycieczkę do Krakowa. Po długim okresie pandemii wszyscy przyjęli z radością informację, że wyjazd dojdzie do skutku. Uczestnicy wycieczki odbyli długi spacer do krakowskim zoo, gdzie zwierzęta zachęcone słonecznym dniem wygrzewały się w słońcu w wybiegach. Kolejnym punktem programu była wizyta w Globalnych Wioskach Świata.

Wizyta Policjanta w przedszkolu w Libuszy

Wizyta Policjanta w przedszkolu w Libuszy

W dniu 20.09.2021 r. wszystkie przedszkolaki z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Libuszy wzięły udział w spotkaniu z dzielnicowym z Posterunku Policji  w Bieczu z Panem  st. asp. Krzysztofem Gurgulem. Podczas spotkania utrwalone zostały zasady bezpiecznego przechodzenia przez drogę,

15448