8 listopada 2013 r. odbył się w Krakowie XI Małopolski Przegląd Pieśni Patriotycznej. W regulaminie konkursu czytamy „…XI Małopolski Przegląd Pieśni Patriotycznej rozpocznie się o godzinie dziewiątej, 8 listopada w Auli Kościoła MB Częstochowskiej w Krakowie, os. Szklane Domy 7, gdzie jury wybierze spośród wcześniej zgłoszonych uczestników, reprezentantów Małopolski na IV Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej.
Festiwal odbędzie się 9 listopada w godzinach 9-14. O 15 odbędzie się uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej o 16.30 rozpocznie się Koncert Galowy IV Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej.
Celem IV Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej jest popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni patriotycznej, tak wśród dorosłych, jak i wśród dzieci i młodzieży, ze wszystkimi jej aspektami edukacyjnymi i wychowawczymi, a w szczególności zainteresowanie dziedzictwem kulturowym, pieśnią, religią, tradycją i obyczajami, uświadomienie i zrozumienie roli wartości narodowo-patriotycznych w życiu człowieka, włączenie wartości narodowo-patriotycznych we własną hierarchię wartości, podnoszenie poziomu artystycznego…”
Chór „Regnum Sonoris” przygotowywał się do Małopolskiego Przeglądu od ponad dwóch miesięcy. Podobnie jak w roku ubiegłym regulamin konkursu przewidywał przygotowanie pięciu pieśni patriotycznych, w tym jednej z okresu po drugiej wojnie światowej. Tym razem chór pracował nad utworami:
1. „Piechota”
2. „O mój rozmarynie”
3. „Warszawskie dzieci”
4. „Pytali się”
5. „Marsz Sybiraków”
Wszystkie utwory zostały opracowane w układach wielogłosowych. W związku z odejściem z chóru gimnazjalistek-absolwentek naszej szkoły we wrześniu do chóru zostały przyjęte nowe uczennice. 12 piąto i szóstoklasistek zasiliło szeregi „Regnum Sonoris”. We wrześniu rozpoczęły się żmudne i wyczerpujące próby. Chór ćwiczył nowe pieśni najpierw osobno w głosach a potem w całości. Ostatnie dni przed wyjazdem na przegląd to szlifowanie formy na codziennych próbach.
8 listopada chór wyjechał do Krakowa, by tam reprezentować naszą szkołę i gminę na XI Małopolskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej. Były emocje, mobilizujący stres, skupienie i długie oczekiwanie na występ. Jury pod przewodnictwem Pana Rafała Marchewczyka /kierownik Małej Filharmonii Krakowskiej/ wybrało do wykonania 2 pieśni a’capella w układzie 3-głosowym – „Pytali się” i „O mój rozmarynie”. Występ wypadł świetnie. Dlatego też nasza dyrygentka zaraz po występie konkursowym dowiedziała się, że zostaliśmy zakwalifikowani do finału Ogólnopolskiego. Wiadomość ta jednak przez kilka godzin pozostała jej tajemnicą. Chórzyści dowiedzieli się o awansie dopiero w drodze na nocleg do schroniska. To była istna eksplozja radości. Do późnych godzin wieczornych cieszyliśmy się z naszego sukcesu, ale… na następny dzień były przecież dalsze występy już na IV Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej. Choć nikomu nie chciało się spać trzeba było nabrać sił i odpocząć.
9 listopada o godz. 9.00 rozpoczęły się festiwalowe przesłuchania. Do finału zakwalifikowano 21 wykonawców, w tym reprezentantów Małopolski oraz przedstawicieli innych województw, wyłonionych na odrębnych eliminacjach. W festiwalu wzięli udział soliści, duety, zespoły i chóry począwszy od przedszkolaków aż po licealistów. Nasz chór śpiewał około godz. 11. Znów było pełne napięcia oczekiwanie, jakie utwory zostaną wybrane do prezentacji. Tym razem oprócz pieśni z Powstania Warszawskiego pt. „Pytali się” chór zaprezentował współczesny utwór „Marsz Sybiraków”. Występ się powiódł, pomimo dużej konkurencji byliśmy pełni nadziei na dobre wyniki. O godz. 15 odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji ojczyzny a potem oczekiwany przez wszystkich Koncert Galowy Laureatów. Dopiero tuż przed samym koncertem ogłoszono listę Laureatów. Udało się… znowu znaleźliśmy się w gronie najlepszych Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej. Pomimo wielkiego zmęczenia z radością odśpiewaliśmy przed zgromadzoną publicznością pieśń „Pytali się”. Nasza radość była jeszcze większa kiedy dowiedzieliśmy się o przyznanych nam 4 nagrodach, a były to
- nagroda – puchar Małopolskiego Kuratora Oświaty
- nagroda od Zarządu Dzielnicy XVIII Nowa Huta
- nagroda od Kardynała Stanisława Dziwisza
- nagroda indywidualna dla naszej dyrygentki p. Katarzyny Moździerz
Rozpierała nas duma i wielka radość. W świetnych nastrojach, pełni zapału do dalszej pracy ale też spragnieni odpoczynku, wróciliśmy do Libuszy. Spędziliśmy w Krakowie dwa pełne pięknych wspomnień i niezapomnianych wrażeń dni.