Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Małopolski Konkurs Piosenki Patriotycznej „zaŚpiewaj i Ty Niepodległej”

zaŚpiewaj i Ty Niepodległej - chłopiec ubrany w mundur harcerski, stoi przed mikrofonem. Z tylu dekoracja patriotyczna- polska flaga, zwisająca biało-czerwona wstążka, biało- czerwone wrzosy

Treść

Konkurs Piosenki Patriotycznej „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” odbył się w tym roku już po raz piąty. Tym razem pod hasłem Moja Poezja – Moja Ojczyzna. 
 Organizatorami konkursu byli: Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Prezes Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Paweł Nowak, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Turystyka Sp. z o.o. Michał Roehlich.
Partnerami Konkursu byli:  Małopolski Kurator oświaty Barbara Nowak, Dyrektor Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka Jan Godłowski, Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, Agencja Mienia Wojskowego w Krakowie oraz Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego ZIPSEE – Cyfrowa Polska.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęła TVP3 Kraków.
Konkurs miał na celu popularyzację utworów muzycznych będących dziedzictwem kulturowym narodu polskiego, promowanie polskich poetów i kompozytorów, poszerzenie znajomości historii i kultury polskiej dzięki warstwie tekstowej piosenek, a także rozwijanie pasji i talentów młodzieży poprzez promocję młodych wykonawców biorących udział w konkursie.
Naszą szkołę reprezentował w konkursie uczeń klasy 6b Karol Rąpała. W bardzo krótkim czasie musiał przygotować piosenkę „Miejcie nadzieję” z tekstem poetyckim Adama Asnyka i muzyką Zbigniewa Preisnera. Ta przepiękna piosenka po raz pierwszy została zaśpiewana w filmie Ostatni dzwonek przez Jacka Wójcickiego. Do piosenki został nakręcony teledysk. Poszczególne sceny nagrywano w naszej szkole, na cmentarzu wojskowym z I wojny światowej w Gorlicach oraz Izbie Pamięci w Gorlicach. Nagranie charytatywnie i w bardzo krótkim czasie wykonali Pan Przemysław Popiela, Pan Tomasz Machowski oraz Pan Daniel Prokop a montaż teledysku Pan Tomasz Machowski. Bardzo dziękujemy im za pomoc, życzliwość i wsparcie.
W piątej edycji konkursu wzięło udział 194 wykonawców z całego województwa małopolskiego. Tym razem Karolowi nie udało się zdobyć nagrody, ale została piękna pamiątka w postaci nagranego teledysku.

154312