Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Aktualności

Treść

Logo programu: kilka sześcianów z rysunkami pszczół, cztery flagi oraz napis My friend is a bee

WORLD BEE DAY – ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZOŁY – PROJEKT ETWINNING

Mija kolejny miesiąc działań w międzynarodowym projekcie „My friend is a BEE” w ramach programu Etwinning. Przedszkolaki z grupy Biedronki podejmowały szereg aktywności, w trakcie których poznawały cudowny świat pszczół. I tak 15 maja, dzieci zbudowały ul wykorzystując do tego rolki z papieru toaletowego oraz duży karton z pudełka. Następnie, aby ich ul nie był pusty, grupa zrobiła pszczoły z pustych opakowań po kinder niespodziankach domalowując i doklejając niezbędne elementy.

Słowiński Park Narodowy - uczestnicy pozują do zdjęcia grupowego.

Wycieczka klas Va i Vb do Łeby.

Klasy Va i Vb w dniach od 14 do 20 maja 2023 roku uczestniczyły w wycieczce do Łeby. Podróż z Libuszy do miejsca zakwaterowania przebiegła etapami – częściowo nocą a zanim klasy dojechały - zwiedziły z przewodnikiem Toruń, gdzie wzięły udział w warsztatach wyrabiania pierników wg staropolskiej receptury. W drugim dniu uczestnicy wycieczki podziwiali ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, a drogę do tej atrakcji pokonali częściowo elektrycznymi melexami i plażą, gdzie można było zobaczyć piękne muszelki, kamienie oraz wydmy. Trzeciego dnia klasy zwiedzały Gdańsk oraz płynęły statkiem pirackim na Westerplatte. W kolejnym dniu wszyscy zwiedzali fokarium w Sea Parku w Sarbsku.

Laureaci konkursu wspólnie z panią Dyrektor i przedstawicielem Starostwa pozują do zdjęcia.

Sukces naszych uczniów w finale  XXIV Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Mazurskich przygody z dreszczykiem”.

W 18 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach odbył się finał XXIV Powiatowego Konkursu Czytelniczego pt. „Mazurskich przygody z dreszczykiem”. Finałowy test rozwiązywało 20 uczniów z klas trzecich, czwartych i piątych ze szkół podstawowych powiatu gorlickiego. Po dwuetapowych zmaganiach konkursowych udało się wyłonić najlepszych znawców podróżniczych przygód Mazurskich. Rodzina Mazurskich to najbardziej zwariowana rodzina na świecie! Gdy nadchodzą wakacje, postanawiają wyruszyć w podróż życia. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem.

Wyróżnieni uczniowie pozują do zdjęcia wraz z nagrodami.

„Plakat logopedyczny” – ogłoszenie wyników

7 kwietnia 2023 roku odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu pod tytułem „Plakat logopedyczny”, który skierowany był do uczniów z klas I-III szkoły podstawowej. Głównym celem konkursu było upowszechnianie wiedzy logopedycznej, troska o poprawność językową oraz rozbudzanie wyobraźni twórczej uczniów. Spośród 23 prac komisja konkursowa przyznała trzy główne miejsca oraz sześć wyróżnień:

Uczeń programuje za pomoca zestawu BeCreo. Na biurku podłączone elementy.

Młodzi mechatronicy z klasy VIb doskonalą umiejętności i wiedzę pracując w modelu STEAM #LaboratoriaPrzyszłości

Jak zmierzyć temperaturę otoczenia? Jak automatycznie zapalić oświetlenie gdy zapadnie zmierzch? Jak regulować obroty za pomocą czujnika? Jak komunikować się z użytkownikiem urządzenia za pomocą wyświetlacza ciekłokrystalicznego? Jak wygenerować dźwięk za pomocą prostego głośnika? Na te i inne pytania odpowiedź znaleźli uczniowie klasy VIb uczęszczający na zajęcia robotyki, prowadzone  pod kierunkiem trenera.

Logo programu Etwinning. Dwie postacie żółta i niebieska kierują do siebie ręce.

„My Hometown” – kolejny projekt w programie Etwinning.

Od kwietnia 2023r grupa 8 uczniów z klasy 7A, realizuje międzynarodowy projekt edukacyjny w ramach programu eTwinning. Krajami partnerskimi są Rumunia (2 szkoły), Hiszpania (2 szkoły) ,Turcja (9 szkół -10 klas)  oraz trzy szkoły z Polski. W sumie w projekcie bierze udział 16 szkół  które reprezentuje 17 grup!!! Wiek uczniów jest w przedziale  między 9, a 13 lat. Celem projektu  jest rozwijanie kompetencji kluczowych jakimi są świadomość i ekspresja kulturowa, rozwijanie umiejętności cyfrowych, osobistych, społecznych, nauka uczenia się oraz szlifowanie języka angielskiego. 

Grupa Leśne Duszki przy wozie strażackim

Wizyta przedszkolaków w Ochotniczej Straży Pożarnej w Libuszy

Dnia 5 maja 2023 roku dzieci z grup:  Skrzatów, Biedronek i Leśnych Duszków wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Libuszy, aby poznać tajniki pracy strażaków. W trakcie spotkania Pan Piotr Janeczek zaznajomił dzieci ze sprzętem jakim dysponują strażacy podczas działań ratowniczo-gaśniczych, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie.

plakat promujący zbiórkę elektrośmieci. Grupa dzieci otaczająca zebrane odpady.

UWAGA - szkolna zbiórka elektrośmieci!!!

Drodzy uczniowie i rodzice !!! Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!  Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.  

Logo programu: kilka sześcianów z rysunkami pszczół, cztery flagi oraz napis My friend is a bee

„My friend is a Bee” – projekt europejski w naszym przedszkolu.

Od kwietnia 2023r grupa Biedronek realizuje międzynarodowy projekt edukacyjny w ramach programu eTwinning. Krajami partnerskimi są Litwa, Grecja i Turcja. Celem projektu pt. „My friend is a Bee” jest poszerzenie wiedzy dzieci na temat pszczół, ich roli w naszym życiu oraz produktów pszczelich i ich zastosowania. Poprzez wspólne, kreatywne i eksperymentalne aktywności zwiększa się ciekawość przedszkolaków dotycząca świata pszczół i ich wielkiego wpływu na przyrodę oraz całego ekosystemu. Ponadto dzieci poznają słownictwo związane z tematem projektu w języku angielskim.

Uczniowie klasy VIb uczestniczą w zajęciach mechatroniki. Na stołach umieszczone są zestawy do nauki mechatroniki

Uczniowie klasy VIb doskonalą umiejętności z zakresu elektroniki, robotyki oraz mechatroniki #LaboratoriaPrzyszłości

W marcu swoją przygodę z elektroniką, robotyką oraz mechatroniką  rozpoczęła klasa VIb. Było to możliwe dzięki zestawom konstrukcyjnym z mikrokontrolerami BeCreo oraz robotom edukacyjnym Photon zakupionymi w ramach Programu Laboratoria Przyszłości. Na ostatnich kwietniowych zajęciach koła robotyki uczniowie z wielkim zaangażowaniem rozpakowywali kartonowe pudełka BeCREO kit z edukacyjnymi zestawami z mikrokontrolerem do nauki programowania, robotyki. 

130101