Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Aktualności

Treść

#Erasmus+ Włodarze Gminy Biecz, Dyrekcja ZSP w Libuszy i koordynator projketu Erasmus + (2)

Goście  Erasmus+ z wizytą w bieckim ratuszu…

Jeszcze nie ochłonęliśmy po powrocie ze słonecznej Malty, a już jesteśmy w trakcie realizacji kolejnego działania w zakresie międzynarodowych projektów  Erasmus +. Tym razem Zespół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy podjął się nowego wyzwania i jest instytucją goszczącą. Do naszej szkoły przyjechały dwie nauczycielki z Portugalii z miejscowości Ponte de  Lima położonej w dystrykcie Viana do Castelo nad rzeką Limą. Wizyta w Polsce poświęcona jest tematyce związanej z uczeniem dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Model 3D ludzkiego serca - trzymany w ręku.

Biblioteka modeli 3D w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Libuszy

Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Libuszy – od kilku miesięcy powstaje szkolna biblioteka modeli 3D. Przygotowywane modele uatrakcyjnią model prowadzenia lekcji w koncepcji STEAM. Wszystkie pomoce dydaktyczne wydrukowano na drukarce 3D Zortrax M200 plus – zakupionej w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Pierwsze modele przygotowano dla następujących przedmiotów:

Zdjęcie grupowe Skrzaty z misiami

Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

"Miś pluszowy, miś kudłaty, biały, czarny lub łaciaty. Wszystkie misie bardzo kochamy, bo ich święto dzisiaj mamy!". 24 listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zagadki, zabawy ruchowe i dydaktyczne oraz pokaz przyniesionych pluszaków.

nauczyciel i uczniowie

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Piosenki Różnej

W czwartek 23 listopada odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Różnej organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach. Była to już XIX edycja tej wokalnej rywalizacji. Konkurs od lat cieszy się wielką popularnością, świadczy o tym duża liczba uczestników - w tym roku to ponad 60 osób. Tegoroczny konkurs był na bardzo wysokim poziomie.

Dzieci trzymają kredki i pluszaki

Występ grupy Skrzaty.

23 listopada grupa "Skrzaty" pod kierunkiem pań: Pauliny Załęskiej i Doroty Mrozek, zaprezentowała dla pozostałych grup przedszkolnych, występ pt. "Razem z kredkami, zapraszamy do zabawy z kolorowymi papugami", nawiązujący do obchodzonego dzień wcześniej, Dnia Kredki.

Chłopiec na tle dekoracji z kredkami

Dzień kredki w przedszkolu

22 listopada wszystkie grupy przedszkolne obchodziły Dzień Kredki. Celem zajęć było zapoznanie z różnymi rodzajami kredek, utrwalenie kolorów, doskonalenie umiejętności przeliczania oraz tworzenie zbiorów i segregowanie kredek według określonej reguły. Nasze przedszkolaki doskonaliły również sprawność manualną podczas wykonywania prac plastycznych. Nie zabrakło zabaw ruchowych i pląsów do piosenek.

Kolorowy napis: szkoły pełne talentów. Wokół napisu grafiki różnych przedmiotów: owoców i sprzętu sportowego.

Podsumowanie akcji Szkoły pełne talentów

Nasza szkoła wspólnie z przedszkolem uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW organizowanej przez sieć sklepów Lidl. Serdecznie Dziękujemy Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom szkoły i Uczniom za każdy kupon (Talenciak) wrzucony do pudełka lub przypisany na konto szkoły. Udało się uzbierać 1780 Talenciaków. Dzięki zebranym Talenciakom nasza szkoła już wkrótce wzbogaci się o dwa zestawy gier edukacyjnych oraz materiały plastyczne dla najmłodszych. Bardzo Dziękujemy za wspaniałe zaangażowanie!

Cztery kolorowe pojemniki na segragacji surowców wtórnych. Dzieci sortujące śmieci.

Zbiórka makulatury, tworzywa sztucznego, metalu i szkła w ramach konkursu organizowanego przez gminę Biecz. Zachęcamy do wzięcia udziału !!!!!

W dniach od 22 listopada(środa) do 30 listopada(piątek) 2023r. w naszej szkole odbędzie się zbiórka surowców wtórnych. Akcja ma na celu rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży szkolnej Gminy Biecz poczucia odpowiedzialności za stan naszych lasów i ograniczenia ich wyrębu z przeznaczeniem na produkcję papieru i wyrobów papierowych, uwrażliwienie na piękno środowiska leśnego i potrzeby jego ochrony oraz propagowanie zachowań ekologicznych i zachęcanie uczniów do działań związanych z segregacją odpadów.

Zdjęcie przedstawia  flagę Unii Europejskiej i logo Erasmusa - niebieski napis na białym tle.

Takiego projektu Erasmus+  w ZSP w Libuszy jeszcze nie było….

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż Zepół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy rozpoczął realizację  kolejnego projektu Erasmus +  w ramach KA220-SCH – Partnerstwa na rzecz współpracy w zakresie edukacji szkolnej. Po wytężonej pracy koordynatorów ze szkół partnerskich został opracowany i złożony wniosek do Agencji Narodowej.

172543