Aktualności
Treść

Wesołych Świąt Wielkanocnych
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i w śród przyjaciół oraz wesołego Alleluja. Życzy społeczność Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Libuszy

Wyjście do biblioteki grupa „ Biedronki”
W dniu 16 kwietnia, przedszkolaki z grupy „Biedronki” wzięły udział w zajęciach bibliotecznych. Z dużym zainteresowaniem obejrzały teatrzyk kamishibai pt. „Wielkanocny zajączek”. Wykazały się świetną wiedzą na temat tradycji i zwyczajów Wielkanocnych podczas zadawanych przez Panią Ewelinę zagadek. Następnie przedszkolaki wykleiły wielkanocnego baranka kolorowymi kuleczkami z bibuły. Po zakończonych zajęciach nie zabrakło także czasu na przeglądanie książek dla dzieci.

W świątecznym nastroju
Tańczą i śpiewają dzieci dziś wesoło i życzenia wszystkim składają wokoło: Zdrowia, pomyślności i ze Świąt radości, uśmiechu bez liku, święconki w koszyku! Takimi słowami przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego powitali każdą z klas młodszych, 16 kwietnia, w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną. Dzieci przebrane w stroje nawiązujące do zwyczajów, symboli Świąt Wielkanocnych, wierszem i piosenką wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

Promowanie Tolerancji i Równości: Międzynarodowe Spotkanie eTwinning projektu „Active Together”.
W ramach współpracy z Fundacją Schumana i koordynatorki projektów Pani Kindze Bartnickiej 16 kwietnia odbyło się spotkanie międzynarodowe online, które połączyło szkoły z Polski i Ukrainy w projekcie eTwinning „Active Together”. To wydarzenie było nie tylko okazją do wymiany doświadczeń, ale także symbolem solidarności, współpracy i budowania przyjaźni między młodymi ludźmi z obu krajów.

Wycieczka do skansenu w Szymbarku
W czwartek 10 kwietnia klasy drugie wzięły udział w wycieczce do Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wyglądało życie na wsi sto lat temu. Pani przewodniczka opowiadając piękne historie pokazała nam stare chaty, stodoły, kuźnię oraz Park Edukacyjno – Etnograficzny. Ogromną ciekawość wzbudziły w dzieciach tajemnicze przedmioty, które były wykorzystywanie przez gospodarzy w codziennym życiu. W zabytkowym dworze obronnym kasztelu obejrzały film edukacyjny o jego historii oraz ciekawe eksponaty.

Gminny Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie
We wtorek 08.04.2025 w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie. Miał on na celu propagowanie wiedzy o życiu i twórczości polskiego kompozytora wszechczasów oraz rozbudzanie zainteresowania szeroko pojętą sztuką wyższą. Okazja niebagatelna, ponieważ w tym roku obchodzimy 215 rocznicę urodzin „poety fortepianu”, jak również w bieżącym roku odbędzie się XIX Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina - jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych na świecie, odbywający się co 5 lat w Warszawie, który skierowany jest dla młodych pianistów.

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy Finalistami Małopolskiego Konkursu z Języka Niemieckiego
19 marca 2025 roku to data, która na długo zapadnie w pamięci uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy. Właśnie wtedy, Yasin Salim i Amirah Salim, dwoje utalentowanych uczniów, zostali finalistami prestiżowego Małopolskiego Konkursu z Języka Niemieckiego. Ich osiągnięcie jest nie tylko powodem do dumy dla nich samych, ale także dla całej społeczności szkolnej.

Lista dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do Przedszkola w Libuszy na rok szkolny 2025/26.
28 marca br w głównym wejściu Przedszkola została wywieszona lista dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do Przedszkola na rok szkolny 2025/2026. Informujemy, że w terminie 31.03.-11.04.2025r. należy potwierdzić przez rodzica kandydata wolę przyjęcia do Przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia.

STEAM-owy wyjazd pełen pasji – nauka, historia i technologia z Erasmus+
Czwarty dzień wizyty projektowej poświęcony był na zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce, niezwykłego miejsca o bogatej historii i ogromnym potencjale edukacyjnym. Goście, eksplorując podziemne korytarze, nie tylko podziwiali unikalne komory solne, rzeźby i kaplice, ale także aktywnie zbierali informacje i materiały, które mogą posłużyć do opracowania dydaktycznych zasobów edukacyjnych do wykorzystania na zajęciach lekcyjnych.

STEAM-em przez edukację – dzień pełen inspiracji, pasji i współpracy w ramach spotkania projektowego Erasmus+
Trzeci dzień spotkania projektowego poświęcony był na obserwację kolejnych zajęć lekcyjnych, w tym zajęć z matematyki w edukacji wczesnoszkolnej w klasie IIa i IIIb oraz warsztatów robotyki, gdzie nauczyciele mieli okazję zapoznać się z elementami robotyki oraz zestawami projektowania za pomocą klocków SkriKit. Urozmaiceniem była obserwacja lekcji wychowania fizycznego, podczas której uczniowie zaprezentowali rozgrzewkę, ćwiczenia wdrażające oraz technikę gry w piłkę ręczną. Nauczycielom bardzo spodobało się zaangażowanie uczniów w grę.