Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Aktualności

Treść

Symbol małpy internetowej

UWAGA! Zmiana adresu e-mail szkoły

Od dnia 25 marca 2024 roku ulega zmianie adres e-mail ZSP w Libuszy. Korespondencję należy kierować na adres: sekretariat@zsplibusza.pl. Dotychczasowy adres e-mail będzie aktywny do 30 września 2024 roku.

Czerwona londyńska budka telefoniczna oraz big ben.

DWA WYRÓŻNIENIA W XV GMINNYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA NAJMŁODSZYCH !!!

W dniu 17 kwietnia odbył się XV GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej. Organizatorem była Szkoła nr 1 w Bieczu. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów z klasy 3a i 3b: Alex Jędrys, Nadia Chrostowska i Olaf Machowski. I znowu mamy kolejny sukces, ponieważ aż dwóch naszych reprezentantów zdobyło Wyróżniania: Nadia Chrostowska z klasy 3b oraz Alex Jędrys z klasy 3a!!!

Obiekt całorocznego lodowiska w Krynicy

Wiosna w pełni, a my na lodowisku!

Dnia 15 kwietnia 2024 klasy IV z wychowawczyniami uczestniczyły w wycieczce szkolnej. Pierwszą atrakcją były zajęcia w średniowiecznym zamku "Stara Baśń" w Grybowie. Wśród licznych atrakcji uczniowie poszerzali swoją wiedzę historyczną wcielając się w postacie króla, królowej, rycerzy, damy dworu, mnicha itp. Magiczny spacer po średniowiecznych komnatach zakończyło pieczenie podpłomyków oraz turniej rycerski.

Uczniowie, którzy przeszli do etapu powiatowego

Kacper Bogdan i Jan Bielak zwycięzcami gminnych eliminacji do Powiatowego Konkursu Czytelniczego.

1 kwietnia w bibliotece bieckiej odbyły się eliminacje do Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Poznaj historie niezwykłych Polaków z serią NIEPRZECIĘTNI„, którego organizatorami są Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach oraz Starostwo Powiatowe w Gorlicach. W eliminacjach wzięło udział 7 uczniów ze szkół podstawowych gminy Biecz: z Racławic, Libuszy i Korczyny.

Niebieska ikonka z literą I w środku.

Lista dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do Przedszkola w Libuszy na rok szkolny 2024/25.

25 marca 2024r. w głównym wejściu Przedszkola została wywieszona lista dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do Przedszkola na rok szkolny 2024/2025.  Informujemy, że w terminie 26.03.2024r. - 05.04.2024r. należy potwierdzić przez rodzica kandydata wolę przyjęcia do Przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia.  Wzór oświadczenia dostępny w sekretariacie szkoły, u kierownika przedszkola, w zakładce O szkole ---> Do pobrania lub do pobrania poniżej, należy wypełnić i złożyć w wyznaczonym terminie. 

nauczycielka wita uczestników konkursu

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ!!!

W dniu 5 kwietnia odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej dla uczniów klas 4-7 Szkoły Podstawowej w kinie Farys w Bieczu. Organizatorem był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzeszynie. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-5 oraz 6-7. Łącznie zgłosiło się 38 uczestników z powiatu gorlickiego.

Wystawa pisanek

Sukces w Konkursie Plastyki Obrzędowej na Pisankę Wielkanocną

27 marca 2024 r. w pracowni plastycznej Gorlickiego Centrum Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu Plastyki Obrzędowej na Pisankę Wielkanocną. Uczennica naszej szkoły Weronika Pikor z kl. II a zajęła w nim III miejsce. Ten wyjątkowy konkurs z jednej strony celebrował tradycję, z drugiej zaś rozbudzał twórcze pasje uczestników.

Zdjęcie przedstawiające wszystkie prace zgłoszone na konkurs. Można je oglądać na szkolnym korytarzu.

Konkurs plastyczny z okazji i "Dnia Wiosny"

Z okazji tegorocznych obchodów pierwszego dnia wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował międzyklasowy konkurs na plakat pod tytułem: "Pani Wiosna". Praca mogła być wykonana dowolnie wybraną techniką. Przede wszystkim zadanie to miało na celu pogłębienie współpracy oraz integrację między uczniami, ale dzięki niemu mogliśmy także symbolicznie uczcić czas odejścia zimy. 

242655