Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Biblioteka

Treść

Zdjęcie wnętrza biblioteki. Na pierwszym planie widać stanowisko bibliotekarza - jego biurko, komputer i drukarkę. W tle regały z podręcznikami i książkami.

Biblioteka szkolna działa zgodnie ze Statutem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy i Regulaminem Biblioteki.
Zarządzenie nr 5/2023 Dyrektora ZSP w Libuszy z dnia 1 września 2023 r.

Biblioteka szkolna składa się z wypożyczalni i czytelni. 

Zestaw regałów z książkami dla dzici młodszych.Różnokolorowe okładki książek.

Nasza biblioteka została skomputeryzowana już od 2003 roku w programie komputerowym Biblos. Obecnie w bibliotece funkcjonuje nowoczesny program do obsługi biblioteki szkolnej MOL NET+ zawierający nie tylko katalogi książek znajdujących się w bibliotece, ale także dane o czytelnikach i ich wypożyczeniach oraz o użytkownikach czytelni. Ułatwia on codzienną pracę bibliotekarza i przyspiesza ewidencjonowanie wypożyczeń. Katalog biblioteki on line dostępny jest dla uczniów o każdej porze i z każdego komputera posiadającego dostęp do Internetu, także z urządzeń mobilnych. Proces obsługi czytelników (wypożyczenia i zwroty książek) jest również zautomatyzowany dzięki czytnikowi kodów kreskowych.

Regał z podręcznikami do szkoły podstawowej. Na pierwszym planie książka z żółtą okładką z napisem: słowa z uśmiechem.

Wypożyczalnia dysponuje bogatym księgozbiorem, którego 80% stanowi literatura piękna dla dzieci i młodzieży oraz lektury do języka polskiego. Pozostałe zbiory to literatura popularno-naukowa i księgozbiór podręczny oraz zbiory multimedialne. Zbiory z literatury pięknej są systematycznie wzbogacane o nowości wydawnicze zgodnie z myślą zaspokajaniu indywidualnych zainteresowań i upodobań czytelniczych uczniów.

W czytelni znajdują się encyklopedie, słowniki i inne wydawnictwa popularno-naukowe z różnych dziedzin wiedzy. Można tu również pograć w gry planszowe, z których największą popularnością cieszą się Rummikub, Uno, Jenga i Dobble.

Jest tu zdecydowanie ciszej niż na szkolnych korytarzach więc uczniowie chętnie przychodzą odpocząć od gwaru korytarza podczas szkolnej przerwy. Grają w „planszówki”, przeglądają książki, odrabiają zadania domowe i korzystają z Internetu. Przy bibliotece działa Koło Biblioteczne.

W bibliotece pracują mgr Katarzyna Pabisz.

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:

poniedziałek - 8:00 – 13:30
wtorek - 8:00 – 13:30
środa - 8:00 – 13:30
czwartek - 8:00 – 13:00
piątek - 8:00 – 12:30


 

306253