Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Zajęcia z wykorzystaniem sprzętu

Treść

Uczniowie klasy VIb ukończyli cykl zajęć projektowania 3D, programowania oraz mechatroniki #LaboratoriaPrzyszłości

Uczniowie klasy VIb ukończyli cykl zajęć projektowania 3D, programowania oraz mechatroniki #LaboratoriaPrzyszłości

Uczniowie klasy VIb ukończyli cykl zajęć związanych z robotyką oraz modelowaniem 3D. Jednym z ostatnich zagadnień omawianych podczas zajęć, była praca z aplikacją BeCREO kit w formule kursu do nauki konstruowania projektów, programowania wizualnego w środowisku Arduino. Trener wspólnie z uczniami omówił kompendium zawierające informacje dotyczące zawartej w zestawach elektroniki, sposobów jej łączenia oraz programowania.

Uczniowie klasy IIIa ukończyli cykl zajęć z zakresu Sztucznej Inteligencji #LaboratoriaPrzyszłości

Uczniowie klasy IIIa ukończyli cykl zajęć z zakresu Sztucznej Inteligencji #LaboratoriaPrzyszłości

30 maja uczniowie klasy IIIa ukończyli cykl zajęć z zakresu sztucznej inteligencji z wykorzystaniem robotów Photon. Dzieci na ostatnich zajęciach przekonały się, że roboty mogą być świetnymi graczami nie tylko w szachy, ale i w grę logiczną kółko i krzyżyk. Na początku zajęć uczniowie poproszeni zostali o zastanowienie się z czym kojarzyć się może data 11 maja 1997 roku, bowiem w tym dniu komputer po raz pierwszy wygrał mecz szachowy z mistrzem świata Gaarim Kasparowem. Kolejnym krokiem było wytrenowanie wszystkich możliwych ruchów jakie można wykonać na planszy – użyto do tego specjalnego oprogramowania dołączonego do robotów Photonów, które zostało wgrane monitora interaktywnego – dzięki temu każdy uczeń mógł aktywnie uczestniczyć w treningu.

Uczniowie klasy VIb doskonalą umiejętności z zakresu elektroniki, robotyki oraz mechatroniki #LaboratoriaPrzyszłości

Uczniowie klasy VIb doskonalą umiejętności z zakresu elektroniki, robotyki oraz mechatroniki #LaboratoriaPrzyszłości

W marcu swoją przygodę z elektroniką, robotyką oraz mechatroniką  rozpoczęła klasa VIb. Było to możliwe dzięki zestawom konstrukcyjnym z mikrokontrolerami BeCreo oraz robotom edukacyjnym Photon zakupionymi w ramach Programu Laboratoria Przyszłości. Na ostatnich kwietniowych zajęciach koła robotyki uczniowie z wielkim zaangażowaniem rozpakowywali kartonowe pudełka BeCREO kit z edukacyjnymi zestawami z mikrokontrolerem do nauki programowania, robotyki. 

Dzień Ziemi w grupie Leśne Duszki #LaboratoriaPrzyszłości

Dzień Ziemi w grupie Leśne Duszki #LaboratoriaPrzyszłości

21 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Celem zajęć było kształtowanie proekologicznych nawyków w codziennym życiu, utrwalenie zasad dotyczących segregowania śmieci oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii w procesie dydaktycznym. Po omówieniu ilustracji dotyczących dbania o środowisko oraz przypomnieniu kolorów pojemników do segregacji śmieci, przeszliśmy do części głównej zajęć, z użyciem robota Photon Edu. #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci, Laboratoria Przyszłości

NOWY PRZYJACIEL DZIECI Z KLASY IIIA - PHOTON   #LaboratoriaPrzyszłości

NOWY PRZYJACIEL DZIECI Z KLASY IIIA - PHOTON #LaboratoriaPrzyszłości

Photon to mały, biały robocik z wystającymi czółkami, który na stałe zagościł w naszej szkole dzięki uzyskanym środkom w ramach Rządowego Projektu "Laboratoria Przyszłości" - projekt  ma na celu wsparcie  szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Dzięki Photon-owi można w efektowny i zabawny sposób uczyć się kodowania i programowania. Od rysowania trasy "palcem" poprzez składanie bloczków do pisania programów.

Uczniowie klasy VIb uczestniczą w zajęciach modelowania 3D  #LaboratoriaPrzyszłości

Uczniowie klasy VIb uczestniczą w zajęciach modelowania 3D #LaboratoriaPrzyszłości

Uczniowie klasy VIb od II półrocza uczestniczą w warsztatach robotyki oraz modelowania i druku 3D. Zajęcia opierają się na praktycznym zdobywaniu wiedzy i umiejętności. Podczas kilku pierwszych spotkań poznali platformę do projektowania przestrzennego Tinkercad. Jednym z pierwszych "poważnych" wyzwań, było zaprojektowanie obustronnego breloczka na klacze z własnym imieniem. Nie wszystkim udało się wykonać go poprawnie w pierwszym podejściu. Dopiero wydruk na drukarce 3D pozwolił to ocenić- konieczne zatem było wykonanie poprawek na istniejącym projekcie.

Photon'owe zawody sportowe w 3B   #LaboratoriaPrzyszłości

Photon'owe zawody sportowe w 3B #LaboratoriaPrzyszłości

Nasi uczniowie, dzięki robotom Photon odkryją niezwykły świat programowania i zdobywają kompetencje przyszłości. Edukacyjny Robot Photon, który został zakupiony w ramach programu "Laboratoria przyszłości", jest innowacyjną pomocą edukacyjną, która wspiera naukę kodowania oraz programowania na każdym etapie edukacyjnym i realizuje założenia podstawy programowej w obszarze STEAM: nauki, technologii, inżynierii, sztuki oraz matematyki. Uczniowie klasy 3b wzięli udział w zajęciach z wykorzystaniem Photon'ów.

Uczniowie klasy Ia ukończyli cykl zajęć z zakresu Sztucznej Inteligencji #LaboratoriaPrzyszłości

Uczniowie klasy Ia ukończyli cykl zajęć z zakresu Sztucznej Inteligencji #LaboratoriaPrzyszłości

17 stycznia uczniowie klasy Ia ukończyli cykl zajęć z zakresu sztucznej inteligencji z wykorzystaniem robotów Photon. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Libuszy zakupił w ramach programu Laboratoria Przyszłości trzy zestawy robotów Photon. Zajęcia pozwoliły uczniom dowiedzieć się, czym jest sztuczna inteligencja, jak działa, co wpływa na jej wydajność i jak wykorzystuje się ją w życiu codziennym. Co najważniejsze, uczniowie wykorzystując robota, nauczyli się tworzyć własne systemy sztucznej inteligencji.

Zajęcia w ramach programu

Zajęcia w ramach programu "Laboratoria przyszłości"  #LaboratoriaPrzyszłości

02 grudnia 2022r. uczniowie z klasy VIIIb podczas zajęć języka niemieckiego uczyli się z robotem edukacyjnym Photon  w ramach realizacji  programu "Laboratoria Przyszłości". Zadaniem uczniów było doprowadzenie go z punktu startowego do wyznaczonej mety. Każdy uczeń losował karteczkę, na której znajdowały się zwroty w języku niemieckim, a następnie układał z nimi zdania w czasie przeszłym Perfekt. Po podaniu poprawnej odpowiedzi uczniowie głaskali robota po głowie, a ten ruszał naprzód, mogli również samodzielnie nim sterować. Wykorzystując na lekcjach najnowsze technologie, uczniowie rozwijają logiczne myślenie i pobudzają kreatywność.

BeCreo – zajęcia z robotyki i programowania #LaboratoriaPrzyszłości

BeCreo – zajęcia z robotyki i programowania #LaboratoriaPrzyszłości

Uczniowie klasy VIa uczestniczą od września 2022r. w zajęciach z robotyki. W listopadzie i grudniu program zajęć oparty jest na modułowych zestawach BeCreo przeznaczonych do nauki mechatroniki i programowania. Każdy zestaw składa się z procesora Arduino, kilku modułów elektronicznych takich jak wyświetlacze, diody, głośniki, silniki czy serwomotory oraz aplikacji, za pomocą której można te moduły zaprogramować. 

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania #LaboratoriaPrzyszłości

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania #LaboratoriaPrzyszłości

Szkoła Podstawowa w Libuszy uczestniczyła w Europejskim Tygodniu Kodowania – Code Week. Celem akcji było popularyzowanie i promocja nauki programowania. Uczniowie naszej szkoły przez cały tydzień brali udział w zajęciach wykorzystujących programowanie w nauce i zabawie oraz korzystanie z nowych technologii. Uczyli się programować, nabywali kompetencje związane z kodowaniem, rozwijali kreatywność, logiczne myślenie i ciekawość.

Warsztaty z modelowania i druku 3D

Warsztaty z modelowania i druku 3D

Od września 2022r. uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestniczenia w warsztatach z modelowania i druku 3D. Zajęcia opierają się na praktycznym zdobywaniu wiedzy i umiejętności w myśl powiedzenia Konfucjusza: "Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem."  W trakcie zajęć uczniowie tworzą przestrzenne modele w programie Tinkercad oraz przygotowują model do druku w slicerze, a następnie drukują z wykorzystaniem drukarki 3D Zoltrax M200 plus.

Chemia XXI wieku - Wirtualne Laboratorium „Empiriusz” podbija szkolną pracownię chemiczną

Chemia XXI wieku - Wirtualne Laboratorium „Empiriusz” podbija szkolną pracownię chemiczną

23 września br., uczniowie ZSP w Libuszy, uczestniczyli w lekcji chemii z wykorzystaniem Wirtualnego Laboratorium „Empiriusz”, pozyskanego przez szkołę w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Empiriusz to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala w przyjazny i ciekawy sposób realizować podstawę programową nauczania chemii w szkole. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, Wirtualne Laboratorium jest cyfrowym odwzorowaniem laboratorium chemicznego.   W pełni wyposażone  w odczynniki chemiczne, szkło i sprzęt laboratoryjny jest bezpieczne dla uczniów wykonujących eksperymenty chemiczne.

Spotkanie z Mistrzem - Marcinem Prusem #LaboratoriaPrzyszłości

Spotkanie z Mistrzem - Marcinem Prusem #LaboratoriaPrzyszłości

We wtorek 13 września br. naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość - pan Marcin Prus, który jest 97-krotnym reprezentantem Polski w piłce siatkowej, Mistrzem Świata Juniorów z Bahrajnu i Mistrzem Europy Juniorów z Izraela, MVP Mistrzostw Świata Juniorów. Jest również wielokrotnym mistrzem Polski, pedagogiem i  psychologiem sportu, Ambasadorem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Laboratoria przyszłości w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Libuszy  #LaboratoriaPrzyszłości

Laboratoria przyszłości w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Libuszy #LaboratoriaPrzyszłości

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

154296