Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

„Dzień Jeża” w grupie Krasnali i Skrzaty

Grupa dzieci siedzi w sali przedszkolnej na kolorowym dywanie. Dzieci trzymają w ręku maski jeża i przykładają je do swoich oczu patrząc przez nie w stronę aparatu. Z tyłu w tle widać tablicę  z napisem dzień jeża oraz obrazki przedstawiające jeże. Nad ta

Treść

„Każdy z nas go zna
- miły zwierz, choć kolce ma.”

Każdego dziesiątego dnia miesiąca listopada obchodzony jest Dzień Jeża. Celem obchodów tego nietypowego dnia jest uświadomienie dzieciom, iż są to zwierzęta pożyteczne i chronione.
Przedszkolaki z ZSP w Libuszy z grupy Krasnale i Skrzaty miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu odżywiania się czy też sposobu przygotowywania się do zimy. Z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania Heleny Bechlerowej  „ Jak Kolczatek szukał mieszkania” i chętnie udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące opowiadania. Dzień ten był również inspiracją do różnych zabaw matematycznych jak np. jeże z cyframi; porządkowanie jeży według wielkości; przeliczanie jabłek czy przyporządkowywanie ich do cyfry. Nie zabrakło również zabaw ruchowych m.in. „Jeżyk w liściach” czy tradycyjnej zabawy „Na dywanie siedzi jeż”.
Na koniec zajęć przedszkolaki wykonały pracę plastyczną Kolczatek- mój jeżyk oraz wspólnie zaśpiewały i zatańczyły do piosenki „Dwa malutkie jeże”. Uwieńczeniem tego święta było wykonanie wspólnego zdjęcia. Chrońmy jeże – bo jeż to bardzo ciekawy zwierz!
 

154311