Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Obchody 104 -tej rocznicy Odzyskania Niepodległości

Uczniowie z flagami polski uczestniczą w uroczystej akademii z okazji Dnia Niepodległości. W tle dekoracja z napisem 11 listopada.

Treść

8 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 104-tej rocznicy Odzyskania Niepodległości  przez Polskę połączona ze wspólnym śpiewem piosenek legionowych. Część oficjalna rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu państwowego.

Krótką historię tego ważnego święta przybliżyli wszystkim zebranym  Daria Ryczek uczennica klasy 8b i Mateusz Fik z klasy 8a. W programie zaprezentował się zespół uczennic w składzie: Ewelina Mucha, Emilia Majorek, Sabrina Genovesi, Natalia Pabis,  Amirah Salim, Milena Gwizdała, Maja Żychowska, Julia Kosiba.  Dziewczęta przygotowane przez Panią Lidię Świerz, przedstawiły przepiękny taniec z flagami.  Część muzyczną zapewnił chór szkolny Regnum Sonoris oraz soliści przygotowani przez Panią Katarzynę Moździerz. Chór, w skład którego wchodzą uczniowie od klas 4 do 8, reaktywował swoją normalną prawie działalność po dwu i  półrocznej przerwie. Utwory zostały przygotowane specjalnie na ten dzień. Nie mogło zabraknąć pieśni „Niepokorna, niepodległa”, która pięknem melodii i tekstu przypomina, że Polska była, jest i zawsze będzie w naszych sercach. Piękno naszego kraju piosenką „Uwierz Polsko” wyśpiewali soliści  Maja Żychowska, Gabriela Ruwińska i Zuzia Tumidajska oraz cały chór. Trójka solistów zaśpiewała współczesne pieśni patriotyczne. Klaudia Czech piosenkę „Jest taki kraj”, Karol Rąpała „Miejcie nadzieję” a Ewelina Mucha „Wolność”.

 Po części oficjalnej rozpoczął się wspólny śpiew piosenek legionowych. Wszystkie teksty pieśni znalazły się w Śpiewnikach Niepodległościowych, wykonanych przez uczniów pod kierunkiem Pani Lidii Świerz i Renaty Gryboś. Ten niezwykły koncert rozpoczęła liryczna piosenka „Białe róże”. Krótką historię każdego utworu przedstawiła Klaudia Czech. Odśpiewano w sumie 8 piosenek, wśród których znalazły się te ulubione przez wszystkich: Piechota, Legiony, Pierwsza Kadrowa czy Przybyli pod okienko.

Przepiękną dekorację na naszą szkolną uroczystość przygotowała Pani Marta Bartuś.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie szkolnego Święta  Niepodległości

306249