Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Dzień Kredki w przedszkolu

Dzieci z grupy „Leśnych Duszków” stoją w trzech rzędach przy tablicy. Z tyłu za nimi widać tablice z różnymi obrazkami.

Treść

We wtorek 22 listopada br. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Z tej okazji w grupach: ,,Krasnale’’, ,,Leśne Duszki’’, ,,Biedronki’’, ,,Skrzaty’’ i ,,Pszczółki’’ odbyły się zabawy z kredkami w roli głównej.
Przedszkolaki słuchały opowiadań, których bohaterami były kredki, poznały ich rodzaje oraz obejrzały krótki film o tym jak są zrobione. Tworzyły zbiory kredek według kryterium koloru, kształtu, wielkości, rodzaju i porównywały ich liczebność.
Dzieci bawiły się przy piosence „Kolorowe kredki”, kolorowały kolorowanki nawiązujące do jej treści, brały też udział w zabawach muzyczno-ruchowych, konkursach i zawodach. W każdej grupie przy pomocy różnych środków wykonane zostały piękne kredki, które ozdobiły przedszkolne galerie prac.

D. Mrozek
 

154311