Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

BeCreo – zajęcia z robotyki i programowania #LaboratoriaPrzyszłości

Uczniowie przy stanowisku komputerowym - montują zestawy BeCreo do nauki programowania i mechatroniki

Treść

Uczniowie klasy VIa uczestniczą od września 2022r. w zajęciach z robotyki. W listopadzie i grudniu program zajęć oparty jest na modułowych zestawach BeCreo przeznaczonych do nauki mechatroniki i programowania. Każdy zestaw składa się z procesora Arduino, kilku modułów elektronicznych takich jak wyświetlacze, diody, głośniki, silniki czy serwomotory oraz aplikacji, za pomocą której można te moduły zaprogramować. 
Każdy uczestnik kursu zanim przejdzie do wykonywania zadań z programowania przechodzi kurs wprowadzający, który pokazuje wszystkie możliwości zestawu. Uczestnik zajęć podczas tego wprowadzenia musi w poszczególnych zadaniach odczytywać dane z czujników, a później ułożyć interaktywny program, który będzie sterował platformą Arduino oraz modułami. 
Chłopcy z klasy VIa po  przejściu kursu wprowadzającego będą wykonywać zadania o rosnącym stopniu trudności, aż do tych zaawansowanych i nie tylko robotycznych. Program zajęć integruje pojęcia z różnych dyscyplin stawiając wyzwania zarówno z dziedziny nauki, inżynierii, matematyki, techniki, jak i sztuki. Wiedza zdobyta podczas zajęć z BeCreo daje uczestnikom fundamenty, na których będą mogli zbudować wszystko… Jedynym ograniczeniem będzie tylko ich wyobraźnia. Nawet jeśli nie każdy z nich zostanie w przyszłości programistą, podstawowa znajomość pojęć programowania pomoże im wszystkim rozwiązywać problemy także w innych dziedzinach.


#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

@LaboratoriaPrzyszlosci

154319