Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Warsztaty bożonarodzeniowe w grupach ,,Biedronki" i „Pszczółki” w ramach projektu ,,Seniorzy dla Edukacji".

Dzieci z przedszkola wraz z nauczycialkami oraz zaproszonymi seniorami pozuja do zdjęcia. Na stołach stroiki świąteczne.

Treść

W dniu 13 grudnia 2022r. w grupie dzieci 5l. ,,Biedronek" odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe w ramach projektu ,,Seniorzy dla Edukacji". Dzieci wraz z zaproszonymi seniorkami własnoręcznie wykonały stroiki z przygotowanych na tę okazję ozdób. Wśród tradycyjnych bombek, kokard i świec dominowały ozdoby z naturalnych materiałów przyrodniczych tj. szyszek, orzechów, jarzębiny, gałązek wierzby, irgi poziomej, zasuszonych kwiatostanów hortensji, plasterków pomarańczy z łupinkami pistacji. Każdy z uczestników warsztatów tak młodszy czy starszy wg własnej inwencji twórczej i kreatywności wśród cicho płynących nut kolęd stworzył swoje dzieło. Po godzinnych zajęciach powstały przepiękne cudeńka, które będą miłą pamiątką i ozdobią świąteczne stoły. Spotkanie pokoleń przyczyniło się do wzajemnej integracji, pielęgnowania tradycji,  skorzystania z doświadczeń starszych osób, a nade wszystko dało wiele radości, satysfakcji, wiary we własne siły i możliwości. Na koniec pragnę podziękować naszym kochanym seniorkom, które gościły w naszej grupie. Znalazły czas i zechciały nam towarzyszyć w tym niezwykłym przedsięwzięciu. 
J. Z. 
W dniu 15 grudnia w grupie 6latków "Pszczółki", odbyły się warsztaty ozdób choinkowych. Uczestnicy wykonali aniołki z serwetek, choineczki z szyszek, pawie oczka z kolorowego papieru oraz łańcuch. Ozdoby przyozdobiły naszą przedszkolną choinkę.
Wzajemna integracja przedszkolaków z seniorami i pomoc przy tworzeniu ozdób, sprawiła wszystkim wiele radości.
M.S.
 

216031