Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Warsztaty pieczenia i dekorowania świątecznych pierniczków.

Pierniczki przyzdobione lukrem oraz kolorowymi cukiereczkami.

Treść

22 grudnia 2022r. w Ośrodku Wsparcia i Aktywizacji Osób Starszych w Libuszy odbyły się warsztaty pieczenia i dekorowania pierniczków. W warsztatach wzięli udział wolontariusze z klas 7 i 8, a także podopieczni ośrodka.

Przypomnijmy, że warsztaty to jedno z działań, które zrealizowaliśmy w ramach projektu „Łączymy pokolenia”.  Projekt został opracowany przez opiekunów SK Wolontariatu i SK Caritas w ramach małopolskiego projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”.

Seniorzy wtajemniczyli uczniów w poszczególne etapy przygotowania pierniczków, zdradzili wolontariuszom sekrety udanego ciasta. Uczniowie z zapałem i radością wałkowali ciasto, wycinali różne kształty. Powstały m.in. choinki, gwiazdki, serduszka, aniołki. Po upieczeniu wspólnie z seniorami uczniowie dekorowali pierniczki według własnych pomysłów. Wypieki okazały się prawdziwymi dziełami sztuki. Warsztatom towarzyszyła świąteczna atmosfera przepełniona radością, życzliwością, ciekawymi rozmowami. Warsztaty kulinarne połączyły pokolenia i były sposobem na miłe i wartościowe spędzenie czasu. 

Pieczenie pierniczków sprawiło wolontariuszom i seniorom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia.

255297