Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

KONCERT KOLĘD „Śpiewajmy i grajmy MU”

Uczniowie zespołu Regnum Sonoris świewają w chórze podczas koncertu.

Treść

22 stycznia odbył się w remizie Koncert Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i grajmy Mu”, którego pomysłodawcą i głównym organizatorem był Pan Sołtys Łuksza Magiera. W koncercie wzięły udział: Chór Pasja, Chór Regnum Sonoris i soliści z naszej szkoły oraz chór Kantylena z zespołem instrumentalnym z ZSP w Szymbarku.
Do tej imprezy chór przygotowywał się przez dwa ostatnie miesiące, ćwicząc na próbach nowe kolędy.  W tym roku były to stare polskie kolędy: Jezusa Narodzonego i Z narodzenia Pana oraz dwie kolędy współczesne „Mroźna cisza” i „Złota Jerozolima i biedne Betlejem”. Wszystkie cztery utwory w układach na 3 głosy.  Kolęda Jezusa Narodzonego chór ćwiczył z akompaniamentem na pianinie w wykonaniu Nataniela Zawllika z klasy 6a. 
Koncert rozpoczął się od Kolędy „Cicha noc” w wykonaniu Aleksandry Rembiasz z klasy 5a oraz Chóru Parafialnego Pasja. Po pięknym występie dorosłych na scenie pojawił się nasz szkolny chór. Młodzi wokaliści doskonale wtopili się w kolędowy klimat, opowiadając śpiewem o Narodzeniu Jezusa, ubogim żłóbeczku,  trosce Maryi o maleńkie Dzieciątko. Pięknie zabrzmiały kolędy tak żmudnie ćwiczone od kilku tygodni na próbach. Oprócz chóru nasz szkołą reprezentowali soliści Klaudia Czech z klasy 8b oraz Karol Rąpała z 6b. Klaudia pięknie zaprezentowała utwór „Kolędę Maryi” a Karol wspaniale wyśpiewał „Pastorałkę prosto z nieba”. Oboje publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Na scenie wystąpiły też dwa mniejsze zespoły. Kolędę „Blask nad Judeą” zaśpiewały uczennice z klasy 4b – Gabrysia Świerz, Lena Basista, Ola Mrozek i Paulina Kuchta. Zespół z klas 5 w składzie: Maja Żychowska, Ola Rembiasz, Maciej Dyląg, Igor Stępniak, Igor Płaczek i Kamil Przybyłowicz wykonali wraz z chórem pastorałkę „Tylko jedna jest taka noc”. Wszystkich występujących przygotowała p. Katarzyna Moździerz
W ostatniej części Koncertu wystąpił chór  Kantylena z ZSP w Szymbarku wraz z zespołem instrumentalnym kierowanym przez Pana Grzegorza Fiegę. Soliści oraz chór wspaniale zaprezentowali znane polskie kolędy w nowych aranżacjach. W finale koncertu na scenie pojawili się wszyscy wykonawcy czyli ponad sto osób. Ten olbrzymi chór zaśpiewał gromko Pastorałkę od serca do ucha” oraz „Przybieżeli do Betlejem”. 


Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Kiermaszu podarków.

SZCZEGÓLNIE DZIĘKUJEMY RODZICOM ORAZ UCZNIOM Z CHÓRU REGNUM a także nauczycielom:
Pani Marzenie Furmanek, Marii Świerz, Marcie Pilch, Katarzynie Pabisz, Renacie Gryboś, Justynie Rutanie, Bożenie Chowaniec, Annie Dykas  Agnieszce Pabis, Marcie Leszczyńskiej oraz Panu sołtysowi Łukaszowi Magierze
 

154296