Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Dzień kota w Przedszkolu

Na tablicy korkowej w szatni dzieci wiszą prace plastyczne - Koty wykonane z wyciętych gazet oraz papieru pokolorowane kredkami pastelowymi z długimi kręconymi ogonami.

Treść

17 lutego przypada ,,Dzień kota". Święto to przyszło do nas z Włoch w 2006r. Powstało ono w celu podkreślenia znaczenia tych zwierząt w życiu człowieka oraz  zwrócenia uwagi na los bezdomnych kotów. Przedszkolaki w tym dniu również postanowiły obchodzić to nietypowe święto i niektóre przyniosły do przedszkola swoje maskotki kotów. Nie obyło się bez malowania buzi, tak by przypominała wyglądem kotka. Dzieci wysłuchały bajki czytane przez nauczycieli, np. H. Bechlerowej „Jak kotek mlekiem zwierzęta częstował”, dzieliły się uwagami na temat opieki nad tymi zwierzętami nadawały imiona swoim pluszakom.  Poznały różne rasy kotów oraz wielkie dzikie koty żyjące na innych kontynentach. Były też zabawy ruchowe w formie naśladownictwa typowych zachowań kotów i nauka rysowania kota. Zajęcia zakończyły się zabawami plastycznymi, których efektem były oczywiście wizerunki kotów. 
Na koniec przypomnienie znanych kotów z bajek, kreskówek i filmów animowanych: Filemon, Bonifacy, Sylwester, Klakier, Felix, Garfield, Oliver, Lucyfer, Figaro, Tom, Hello Kitty, Jess, Kot w butach, Kot z Cheshire, Kotopies, Szalejot.  Kto zna więcej?  
J.Z. 
 

306249