Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Warsztaty robienia palm wielkanocnych

Wspólne zdjęcie seniorów wraz z wolontariuszami, którzy trzymają w dłoniach uniesionych do góry wykonane palmy wielkanocne.

Treść

31 marca 2023r. w Ośrodku Wsparcia i Aktywizacji Osób Starszych w Libuszy z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odbyły się warsztaty ręcznie robionych palm wielkanocnych. W warsztatach wzięli udział wolontariusze z klas 7 i 8, a także podopieczni ośrodka. Przypomnijmy, że warsztaty to jedno z działań, które zrealizowaliśmy w ramach projektu „Łączymy pokolenia”.  Projekt został opracowany przez opiekunów SK Wolontariatu i SK Caritas w ramach małopolskiego projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”. Celem zajęć było podtrzymanie tradycji ręcznie robionych palm wielkanocnych, zaszczepienie w młodych pasji do rękodzieła przekazywanego z pokolenia na pokolenie oraz integracja środowiska. Dla seniorów i wolontariuszy, warsztaty były idealną okazją do wspólnych rozmów i wspomnień.
Uczestnicy dzielnie przez około trzy godziny robili kwiaty z bibuły, które następnie stały się ozdobą palm. Nie mogło zabraknąć także, gałązek wierzbowych i bukszpanu, które są podstawą każdej tradycyjnej palmy. I tak rdzeniem palmy był prosty patyk, kijek i gałązki wierzby z rozwiniętymi kotkami. Palma wielkanocna ma być kolorowa jak wiosna, ma dawać nadzieję, bo nadzieja rodzi się wiosną, jak przyroda budzi się do życia. Toteż palmy mieniły się wieloma kolorami tęczy i zostały przyozdobione  bukszpanem oraz bibułkowymi kwiatami: żonkilami, krokusami, makami. Trzeba przyznać, że końcowy efekt zachwycił wszystkich. Warsztaty połączyły pokolenia i były doskonałym sposobem na miłe i wartościowe spędzenie czasu. 
 

154313