Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

„My Hometown” – kolejny projekt w programie Etwinning.

Logo programu Etwinning. Dwie postacie żółta i niebieska kierują do siebie ręce.

Treść

Od kwietnia 2023r grupa 8 uczniów z klasy 7A, realizuje międzynarodowy projekt edukacyjny w ramach programu eTwinning. Krajami partnerskimi są Rumunia (2 szkoły), Hiszpania (2 szkoły) ,Turcja (9 szkół -10 klas)  oraz trzy szkoły z Polski. W sumie w projekcie bierze udział 16 szkół  które reprezentuje 17 grup!!! Wiek uczniów jest w przedziale  między 9, a 13 lat. Celem projektu  jest rozwijanie kompetencji kluczowych jakimi są świadomość i ekspresja kulturowa, rozwijanie umiejętności cyfrowych, osobistych, społecznych, nauka uczenia się oraz szlifowanie języka angielskiego. 

27 kwietnia na platformie Zoom, odbyło się pierwsze spotkanie wszystkich uczniów biorących udział w projekcie wraz z ich opiekunami. Każdy miał możliwość powiedzenia o sobie kilku zdań w języku angielskim jak również poznać swoich kolegów i koleżanki.

Póki co, jak to zwykle bywa w tego typu programach, projekt rozpoczął się od konkursu na logo z danej miejscowości w każdej szkole. Następnie na początku tygodnia odbędzie się głosowanie wśród uczniów i wybór najładniejszego projektu.

Każda grupa przygotowuje informacje o swoim mieście, następnie sprawdzą czy mają ze sobą coś wspólnego. Na Kahoot odbędzie się jako podsumowanie quiz o ich miejscowościach. Uczniowie pochwalą się też sławną postacią z ich miejsca zamieszkania oraz  stworzą książkę kucharską z typowymi daniami dla danego regionu ich miejscowości.

Pracując nad projektem, w procesie edukacji, uczniowie wykorzystują następujące narzędzia Web 2.0: Canva, ToonMe, Wordcloud, Wakalet, Kahoot, Google Forms, Padlet, Zoom, Messenger czyli począwszy od aplikacji umożliwiających kontakt i połączenie z innymi użytkownikami sieci, a skończywszy na możliwościach publikowania i promowania swoich wytworów. Takie wykorzystanie nowej technologii daje uczniom możliwość  rozwijania zdolności poznawczych, pracy w grupie, prezentowania własnych opinii szerokiemu gronu uczestników i zwiększania ich atrakcyjności na przyszłym rynku pracy.

Nauczyciel realizujący projekt: Małgorzata Haberek

Zdjęcia

156062