Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Sukces naszych uczniów w finale  XXIV Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Mazurskich przygody z dreszczykiem”.

Laureaci konkursu wspólnie z panią Dyrektor i przedstawicielem Starostwa pozują do zdjęcia.

Treść

W 18 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach odbył się finał XXIV Powiatowego Konkursu Czytelniczego pt. „Mazurskich przygody z dreszczykiem”. Finałowy test rozwiązywało 20 uczniów z klas trzecich, czwartych i piątych ze szkół podstawowych powiatu gorlickiego. Po dwuetapowych zmaganiach konkursowych udało się wyłonić najlepszych znawców podróżniczych przygód Mazurskich. Rodzina Mazurskich to najbardziej zwariowana rodzina na świecie! Gdy nadchodzą wakacje, postanawiają wyruszyć w podróż życia. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem.

Podczas podróży po Europie przeżywają mnóstwo szalonych przygód wśród których kryje się nawet pewna…kryminalna zagadka! Agnieszka Stelmaszyk znakomicie połączyła informacje na temat różnych zakątków świata z wartką akcją.

Uczestnicy ostatniego etapu, czytając o wakacyjnych perypetiach zwariowanej rodzinki Mazurskich, zdobyli sporo wiedzy na temat historii, geografii i przyrody wielu krajów Europy Zachodniej, a także Polski. Laureatami XXIV Powiatowego Konkursu Czytelniczego zostali: Leon Petit – Miejski Zespół Szkół nr 5 w Gorlicach (miejsce I), Kacper Bogdan – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy (miejsce II), Jan Bielak – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy (miejsce III).

Komisja konkursowa postanowiła przyznać także 5 wyróżnień uczestnikom, którzy uzyskali w teście wysoką liczbę punktów i uplasowali się tuż za podium. Nagrody wręczyli dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu pan Tadeusz Mikrut, dyrektor MBP w Gorlicach pani Joanna Kalisz-Dziki oraz koordynatorka Powiatowego Konkursu Czytelniczego pani Beata Mituś. Laureaci otrzymali: dyplom, zestaw książek, bon upominkowy do Empiku, notesy z logo gorlickiej biblioteki, oraz kubki z wizerunkiem Ignacego Łukasiewicza.

Kacprowi i Jankowi dziękuję za podjęcie tego czytelniczego wyzwania i serdecznie gratuluję. Rodzicom dziękuję za wspieranie synów podczas przygotowywania do konkursu.

K. Pabisz
A. Juruś

154296