Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Gminne obchody Święta Niepodległości

Uczniowie ZSP prowadza uroczystą akademię na scenie. W tle napis 11 listopada.

Treść

W tym roku przypada 105 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Co rok obchodzimy Święto Niepodległości bardzo uroczyście w Naszej Szkole. W tym roku nasi uczniowie mieli zaszczyt przygotowania uroczystości, którą zaprezentowali podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości. 
Uroczystość odbyła się 11.11.2023 roku w Bieczu.  Zapoczątkowała ją Msza Św. za Ojczyznę w kościele Ojców Franciszkanów Bieczu. Następnie złożono kwiaty i zapalono znicze na grobie Czesława Mariana Wawro - Legionisty z Legionów Piłsudskiego. Dalsza część uroczystości patriotycznych odbyła się w wypełnionej po brzegi sali kina „Farys” w Bieczu.
Wszystkich uczestników powitał gospodarz uroczystości - Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy Pan Aleksander Kalisz. Po przemówieniach zaproszonych gości nadszedł czas na część artystyczną w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy.
Całą uroczystość w sposób mistrzowski poprowadzili Emilia Majorek i Oliwier Opiela.
Montaż słowno-muzyczny wzbogacony warstwą wizualną przedstawili: uczeń klasy 4 Jan Grądalski oraz uczniowie klasy 7a i 7b w składzie Milena Czech, Anna Huk, Natalia Karp, Ewelina Mucha, Amirah Salim, Stanisław Grądalski, Maciej Knapik, Aron Psiuk, Karol Rąpała, Sebastian Ryczek, Nataniel Zawlik, Miłosz Zawiła. Do występu przygotowywali się pod opieką nauczycieli Pani Doroty Kozioł, Pani Marii Mikos i Pana Sławomira Wróbla. Oprawę muzyczną zaprezentował chór szkolny pod kierunkiem Pana Marka Sendeckiego. Scenografię i dekoracje przygotowała Pani Małgorzata Przybyłowicz.
Uczniowie Naszej Szkoły przeprowadzili zebranych przez burzliwe lata naszej historii, czasach trudnych, kiedy nasze Państwo wymazano z mapy świata. Mimo obaw i tremy -  wystąpili fantastycznie. Dumnie zaprezentowali w ten sposób Naszą Szkołę i miejscowość w której mieszkają. Za swój występ otrzymali zasłużenie gromkie brawa.
Integralnym punktem programu obchodów Święta Niepodległości był pierwszy koncert rodzinny chóru „Most the Music”. 
Program „Most the Music” w całości finansowany jest przez Fundację „Most the Most", która przekazała kwotę miliona złotych na renowację budynku starej szkoły ludowej w Binarowej i stanowi formę podziękowania dla społeczności lokalnej za głosy oddane w konkursie „Nasz Zabytek”.
W ramach projektu powstał gminny chór, w skład którego weszły uczennice z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy. Prowadzony jest on przez nauczycieli muzyki z wyżej wymienionych szkół – panią Alicję Lignar i pana Marka Sendeckiego.
Podczas sobotniego koncertu chór wykonał recital składający się z pieśni patriotycznych. Występ spotkał się z aplauzem ze strony publiczności.
W bieżącym roku szkolnym czekają nas jeszcze dwa koncerty rodzinne w wykonaniu chóru „Most the Music”, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Zdjęcia BCK Biecz

275491