Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Zbiórka makulatury, tworzywa sztucznego, metalu i szkła w ramach konkursu organizowanego przez gminę Biecz. Zachęcamy do wzięcia udziału !!!!!

Cztery kolorowe pojemniki na segragacji surowców wtórnych. Dzieci sortujące śmieci.

Treść

W dniach od 22 listopada(środa) do 30 listopada(piątek) 2023r. w naszej szkole odbędzie się zbiórka surowców wtórnych.
Akcja ma na celu rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży szkolnej Gminy Biecz poczucia odpowiedzialności za stan naszych lasów i ograniczenia ich wyrębu z przeznaczeniem na produkcję papieru i wyrobów papierowych, uwrażliwienie na piękno środowiska leśnego i potrzeby jego ochrony oraz propagowanie zachowań ekologicznych i zachęcanie uczniów do działań związanych z segregacją odpadów.
Makulaturę można przynosić do szatni na hali sportowej. Pozostałe surowce w odpowiednim kolorze worka należy składać za budynkiem szkoły obok placu zabaw(tam gdzie niedawno była zbiórka elektroodpadów). Przyniesione wcześniej surowce należy zważyć w domu, a ilość w kg podać wychowawcy klasy. 1 grudnia policzymy ile surowców wspólnie przynieśli uczniowie z danej klasy, przeliczymy ilość kilogramów na jednego ucznia w klasie przy czym 1 kilogram=1punkt. A wszystko po to, aby przygotować sprawozdanie z ilości zebranych surowców w naszej szkole. Biorąc udział w zbiórce weźmiemy udział w konkursie zorganizowanym przez gminę Biecz. W konkursie wezmą udział uczniowie klas 1-8 naszej szkoły. Zwycięzcą zostanie klasa, która otrzyma najwięcej punktów w całej gminie.
I miejsce - wycieczka do Muzeum Magurskiego Parku Narodowego wraz z kuligiem i pieczeniem kiełbasek,
II miejsce - bilety do kina "Farys" w Bieczu na wybrany film.
Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 8 grudnia 2023r.
Dodatkowych informacji udziela p.Justyna Rutana

Zachęcamy rodziców o włączenie się do akcji!!!!!
 

306259