Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Występ Szkolnego Koła Caritas podczas 32 Finału WOŚP w Bieczu

Ostatnia scena przedstawienia, wszyscy aktorzy śpiewają kolędę

Treść

28 stycznia 2024r. uczniowie klas czwartych reprezentowali naszą szkołę podczas 32 Finału WOŚP w Bieczu. Wystąpili w montażu słowno – muzycznym  przygotowanym pod kierunkiem opiekunów SKC z okazji Święta Trzech Króli. 
Przypomnijmy, że społeczność szkolna i lokalna miała możliwość obejrzeć występ uczniów dwukrotnie: 5 i 6 stycznia 2024r. w Kościele w Libuszy.  Podczas występu 6 stycznia wolontariusze zbierali wolne datki na zakup witraża do kaplicy. Dzięki hojności obecnych na przedstawieniu udało się zebrać kwotę 1726zł.  Uczniowie przyczynili się do zakupu witraża, który od poniedziałku jest już w kaplicy. Mieli okazję dołożyć swoją cegiełkę do tej pięknej inicjatywy. Tym samym pokazali wszystkim, że warto się angażować i małymi krokami można wiele osiągnąć. 
Za przybycie na występ szczególnie dziękujemy Wszystkim Podopiecznym Ośrodka Wsparcia i Aktywizacji Osób Starszych z Libuszy. Było nam bardzo miło, że zaszczycili nas swoją obecnością. Po występie Pani Kierownik Ośrodka Edyta Czech osobiście podziękowała Panu Dyrektorowi Aleksandrowi Kaliszowi za współpracę i różne inicjatywy i akcje, które od kilku już lat wspólnie organizujemy. 
Systematyczna współpraca z seniorami to wspaniała lekcja nauki akceptowania i tolerancji wobec ludzi starszych oraz uczenia empatii w stosunku do drugiego człowieka. To okazja do poznawana i tradycji, zwyczajów i wspólnego kultywowania.
 

215989