Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Dzień Bezpiecznego Internetu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Libuszy

Uczniowie siedzący przy komputerach - grają w grę związaną z cyberbezpieczeństwa.

Treść

W dniu 6 lutego, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy dołączył do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, angażując uczniów klas IV-VIII w serię zajęć mających na celu promowanie świadomego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Akcja ta doskonale wpisuje się w jedno z głównych kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/2024, które skupia się na wspieraniu rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli, ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego poruszania się w sieci oraz krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie.

Podczas wydarzenia uczniowie mieli okazję uczestniczyć w grze CyberGuard, stworzonej przez Annę Theus, Alę Podstolec, Akę Beatę Chodacką oraz Zytę Będkowską, która jest zgodna z podstawą programową z informatyki. Gra ta skoncentrowana jest na zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu oraz na kwestiach bezpieczeństwa w sieci.

Uczestnicy zmierzyli się z sześcioma poziomami pełnymi zagadek i cyberzagrożeń. Kaptury na głowach to też nie przypadek, ponieważ według instrukcji każdy uczestnik musiał przygotować swój sprzęt, założyć kaptur i wyruszyć na ekscytującą misję obrony CyberGuard.

Szczególne wyróżnienie należy się osobom, które w trakcie jednej lekcji ukończyły wszystkie zadania, zdobywając tytuł mistrza lub mistrzyni bezpiecznego internetu. Oto lista tych wyróżnionych:

- Kinga Wierzgacz
- Dagmara Barzyk
- Wojciech Dąbrowski
- Bartosz Gucwa
- Kacper Depczyński
- Maciej Knapik
- Kacper Alibożek
- Anna Huk
- Wiktor Dudek
- Aleksander Byczek
- Krzysztof Kozioł

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników za podjęcie wyzwania oraz zaangażowanie w promowanie bezpiecznego korzystania z Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu to doskonała okazja do podkreślenia ważności świadomości cyfrowej i dbałości o bezpieczeństwo w sieci.

216030