Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

9 maja – Międzynarodowy Dzień eTwinning

klasa 4 stoi na korytarzu z nauczycielką przed gazetką szkolną

Treść

W dniu 9 maja 2024 klasa 4b świętowała Dzień eTwinning w ramach międzynarodowego projektu „The Little Prince in Space”. Przygotowania zaczęły się już w kwietniu, kiedy to nasi uczniowie napisali swój pierwszy wiersz i to w języku angielskim!!! Następnie, każdej grupie z 4 krajów partnerskich czyli Litwy (6 grup), Turcji (1 grupa), Słowacji (1 grupa), Rumuni (1 grupa) przypadło nauczenie się i odegranie dwóch linijek wiersza. Jego autorzy – czyli klasa 4b z naszej szkoły – jako najstarsi członkowie społeczności projektu o „Małym Księciu w Kosmosie”, otrzymali dwa najtrudniejsze wersy. Finałem było nagranie wspólnego występu recytatorskiego na kanale YouTube i opublikowanie go na platformie ESEP projektów eTwinning.

https://youtu.be/y4QX9g4KoCw?si=QmdVlAWywGsOz622

Treść wiersza nawiązuje do tematu kampanii eTwinning na rok 2024 czyli „Dobrego samopoczucia w szkole” – „Well – being at school”. A więc jest w nim mowa o współpracy, przyjaźni, wspólnym działaniu i świętowaniu, pomaganiu sobie i empatii.

Aby zapewnić, że systemy edukacji są naprawdę sprawiedliwe i włączające, eTwinning promuje przekonanie, że każdy ma szansę wykorzystać swój potencjał, niezależnie od sytuacji osobistej (płeć, tożsamość płciowa, narodowość, religia, zdolności) oraz rodzinnej, kulturowej i społeczno-ekonomicznej dla wszystkich nauczycieli i uczniów.

Edukacja to nie tylko przekazywanie uczniom wiedzy i umiejętności, ale także zapewnianie im bezpiecznego i sprzyjającego środowiska, w którym mogą uczyć się i rozwijać jako jednostki. Szkoły to nie tylko miejsca nauki, ale także ważna przestrzeń rozwoju społecznego i emocjonalnego młodych ludzi. Dzieci i młodzież spędzają większość czasu w szkole, dlatego też szkoły odgrywają kluczową rolę w promowaniu i ochronie ich dobrostanu. Uczniowie, którzy czują się bezpieczni, wspierani i połączeni w środowisku szkolnym, mają większe szanse na rozwój akademicki i osobisty. Są bardziej zaangażowani w naukę, rozwijają zdrowe relacje z rówieśnikami i nauczycielami oraz są lepiej przygotowani do radzenia sobie z wyzwaniami i możliwościami, jakie niesie życie poza szkołą.

Ważne jest, aby wszyscy członkowie szkoły czuli się chronieni przed wszelkimi uprzedzeniami, przemocą, molestowaniem i znęcaniem się oraz aby mieli poczucie, że mogą się rozwijać. Oczekuje się, że szkoły będą bezpiecznym środowiskiem, w którym wszyscy – uczniowie, nauczyciele, rodzice i wychowawcy – czują się mile widziani, cenieni i mogą swobodnie być sobą, bez żadnej dyskryminacji.


                                              #eTw4well-being

 

eTwinning Day

eTwinning day is in May
It’s a super super day
Let’s all the countries celebrate
Let’s all the children celebrate

We like each other
That’s why we are “sisters and brothers”
It’s good to be friends
And to collaborate

We are happy, happy, happy
Just like you!
So let’s fly to the Moon!

Let’s find our Prince
And take him home
So that he is safe
And no longer alone!

I like you,  you like me!
Now you can be with me
Because we are friendly
Because we are funny!


Małgorzata Haberek

Szkolny Koordynator Projektów eTwinning

 

 

 

 

255284