Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Projekt “SEEEDS OF FRIENDSHIP” najlepszą inwestycją w przyszłość młodych!!!

Logo projektu z  napisem: Seeds of Friendship.

Treść

Rok szkolny 2023/2024 obfituje w projekty międzynarodowe w  Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Libuszy. Jest oferta skierowana do młodzieży, jest oferta szkolna dla nauczycieli, oferta kursów zagranicznych, jest opcja wymiany doświadczeń w ramach job shadowing i wiele innych. Jednak tym razem dałam się namówić na zaproszenie do projektu etwinning z zaprzyjaźnionymi szkołami z Malty i Portugalii. Od samego początku wiedziałam, że w takim gronie jego realizacja będzie czymś nietuzinkowym. 
Projekt ,,SEEDS OF FRIENDSHIP” skupia młodych ludzi z różnych krajów, aby zdobywali wiedzę na temat zrównoważonego rozwoju, technologii i przyjaźni. W projekt bardzo mocno zaangażowały się szkoły z Malty, Portugalii i Polski. Mając na uwadze potrzeby współczesnego świata, rozwijanie kluczowych kompetencji i zapotrzebowania rynku pracy postawiliśmy na kreatywność, innowacyjność i dobrą zabawę. Uczniowie zgłębią tematykę zrównoważonego rozwoju, poszerzą wiedzę na temat zastosowań technologii, rozwiną praktyczne umiejętności programowania robotów, wzmocnią komunikację międzykulturową, rozwiną umiejętności krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów, poprawią umiejętności współpracy i pracy zespołowej, będą nawiązywać trwałe kontakty z rówieśnikami z całego świata oraz poszerzą swoje kręgi społeczne i nawiążą przyjaźnie na całe życie.
Projekt rozpoczął się wideokonferencją, podczas której wszyscy uczestnicy projektu przedstawili się i nakreślili cele współpracy. Tym razem projekt realizowany w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Libuszy jest projektem etwinning  i został on skierowany do naszych najmłodszych uczniów – klasy II B SP. Zadaniem uczniów będzie uczestniczenie w szeregu zajęć z zakresu robotyki, czerpania papieru, zajęć matematycznych, językowych, plastycznych, zajęć z zakresu ekologii i nowych technologii. Pierwszy etap działań już za nami. Uczniowie wykonali przywieszki przyjaźni, którymi wymienią się z kolegami ze szkół partnerskich. To działanie ma na celu zasianie ziarnka przyjaźni i nawiązanie trwałych kontaktów, które będą owocować w przyszłości. Projekt zakończy się utworzeniem i zilustrowaniem przez uczniów (przy użyciu sztucznej inteligencji) historii o ich doświadczeniach, które następnie zebrane będą w e-book.
Bardzo cieszy fakt, że cały zespół klasowy wraz z wychowawcami i rodzicami pięknie odpowiedział na podjętą inicjatywę i z tak wielkim zaangażowaniem rozpoczął realizację projektu etwinning. Wierzę, że będzie to nowe doświadczenie, które otworzy młode pokolenie na naukę języka angielskiego i inicjatywy międzynarodowe, które na szeroką skalę są podejmowane w naszej szkole. 

Katarzyna Guzior
Szkolny koordynator projektów międzynarodowych
ZSP LIBUSZA

255284