Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego klas szóstych

Grupa uczniów wraz z przewodnikiem spaceruje w Jaskini Nietoperzowej

Treść

4 czerwca 2024 roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy wzięli udział w wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego. Wyjazd rozpoczął się wcześnie rano, o godzinie 6:00, kiedy to pełni energii pomimo niesprzyjającej pogody wyruszyliśmy w stronę malowniczych krajobrazów Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Nasza przygoda rozpoczęła się od spotkania z przewodnikiem, który przywitał nas z ogromnym uśmiechem i zaraźliwym entuzjazmem. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie jaskini Nietoperzowej. Ta fascynująca jaskinia zachwyciła nas swoją tajemniczością oraz pięknem formacji skalnych. Przewodnik opowiedział nam wiele ciekawostek na temat historii jaskini oraz jej mieszkańców – nietoperzy. Dowiedzieliśmy się również, jak ważne jest zachowanie takich miejsc w nienaruszonym stanie.

Kolejnym etapem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Przyrodniczym Ojcowskiego Parku Narodowego. Tutaj mieliśmy okazję zapoznać się z bogactwem przyrodniczym tego regionu. Ekspozycje muzealne przedstawiały różnorodność flory i fauny Ojcowskiego Parku Narodowego, a także jego historię geologiczną. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali wystawy, ucząc się jednocześnie o znaczeniu ochrony przyrody.

Następnie udaliśmy się pod Maczugę Herkulesa, jedną z najbardziej rozpoznawalnych formacji skalnych w Polsce. Ta imponująca skała w kształcie maczugi zrobiła na nas duże wrażenie. Przewodnik opowiedział nam legendy związane z tym miejscem oraz wyjaśnił, jak powstała ta niezwykła formacja skalna.

Po intensywnym zwiedzaniu Ojcowskiego Parku Narodowego, przyszedł czas na relaks i zabawę. Przejechaliśmy do Krakowa, gdzie czekała na nas godzinna zabawa w parku trampolin GO JUMP. Uczniowie mieli okazję wyładować nadmiar energii, skacząc na trampolinach, wspinając się po ściankach oraz korzystając z wielu innych atrakcji parku. Śmiech i radość towarzyszyły nam przez cały czas, a zmęczenie po dniu pełnym wrażeń zniknęło jak ręką odjął.

Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego była niezwykle udana i pełna niezapomnianych wrażeń. Uczniowie wrócili do Libuszy bogatsi o wiedzę przyrodniczą i historyczną, a także pełni pozytywnej energii po zabawie w parku trampolin. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział oraz opiekunom za  organizację wycieczki. Już nie możemy się doczekać kolejnych wspólnych przygód!

275537