Przejdź do stopki

Turniej Klasa na medal z okazji Dnia Dziecka

Uczniowie odpowiadają na pytanie wyświetlane za pomocą rzutnika.

Treść

Nie tak dawno temu obchodziliśmy światowy Dzień Dziecka. Z tej wyjątkowej okazji SU zaprosił naszych uczniów do wspólnej zabawy. W dniu 11 czerwca na hali sportowej rozegrany został turniej międzyklasowy "Klasa na medal".

W szranki stanęło najpierw sześć młodszych drużyn (czyli klasy 4, 5 i 6), a zaraz po nich przyszedł czas na starszych (czyli klasy 7, 8). Uczestnicy musieli popisać się zdobytą dotąd wiedzą, znajomością naszej szkoły oraz sprawnością fizyczną. Był na przykład test wiedzy, w którym pojawiły się pytania z języka polskiego, języka angielskiego, geografii, matematyki i biologii. Nasi uczniowie świetnie sobie poradzili i udowodnili tym samym, że czas spędzony na lekcjach nie poszedł na marne. Uczniowie wykazali się również wiedzą z naszego szkolnego podwórka. Okazało się, że bardzo dobrze znają swoją szkołę, patrona szkoły prof. Aleksandra Kosibę oraz swoich nauczycieli. Najwięcej emocji dostarczyły jak zwykle zmagania sportowe, na przykład "Bieg farmera" czy „Gumisiowe zawody”.

Po podliczeniu punktów okazało się, że w grupie młodszej padł remis i zwycięzcą turnieju zostały dwie drużyny, klasa 4B oraz 5B, które podzieliły się nagrodami. W grupie starszej I miejsce wywalczyła klasa 8A. Na zwycięską klasę czekał bon o wartości 150 zł. z przeznaczeniem na klasowe ognisko na zakończenie roku szkolnego oraz słodkie upominki. Nagrody w turnieju ufundowane zostały przez sklepik "Bankrut", którego opiekunem jest Pani Renata Gryboś. W przerwie turnieju na każdego uczestnika czekała również słodka, lodowa niespodzianka. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą wspominać turniejowe zmagania długo i kojarzyć się one będą im tylko szczęśliwie.