Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Egzamin na kartę rowerową z "Turbo ślimakiem".

Uczniowie klasy czwartek cieszą się z otrzymanej karty rowerowej

Treść

Jazda rowerem daje uczniom zarówno wiele korzyści, jak i radości. Do 10 roku życia jazda powinna odbywać się bezwarunkowo pod opieką osoby dorosłej – rodzica albo innego opiekuna. Później możliwe są samodzielne przejażdżki, choć należy oczywiście pamiętać o bezpieczeństwie.

Aby uzyskać dokument uprawniający do jazdy należy zdać egzamin na kartę rowerową. Kartę rowerową może uzyskać ten, kto: ukończył 10 lat, wykazał się dobrą znajomością zasad ruchu drogowego, opanował technikę kierowania rowerem.

Uczniowie klasy IVa i IVb  systematycznie utrwalali przepisy ruchu drogowego podczas lekcji techniki pod kierunkiem pani Lidii Świerz oraz samodzielnie w domu. Zwieńczeniem tego procesu był egzamin na kartę rowerową. Egzamin przeprowadził nauczyciel posiadający uprawnienia do egzaminowania dzieci na kartę rowerową pan Łukasz Stelmach. W czasie egzaminu uczniom towarzyszył "Turbo ślimak", który wspiął się na pachołek manewrowy i kibicował wszystkim zdającym. Turbo ślimak przyniósł uczniom szczęście, ponieważ wszyscy zdali, a po egzaminie oddalił w stronę trawy.

Gratulujemy kolejnym uczestnikom ruchu drogowego, którzy zdali egzamin i otrzymali swoje pierwsze „prawo jazdy”. Radości nie było końca co widać na zdjęciach.

306235