Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Chór Most the Music

Pierwsze warsztaty Most The Most Adam Sztaba i chórzystki

Treść

Gminny chór „Most the Music” powstał dzięki dofinansowaniu z Fundacji „Most the Most”, która przekazała milion złotych na odnowę budynku starej Szkoły Ludowej w Binarowej. Tworzony jest przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy. Prowadzenie chóru powierzono nauczycielom muzyki z tychże szkół, a są nimi – Alicja Lignar i Marek Sendecki.
Fundacja Most the Most jest niezależną organizacją non-profit powołaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Jej misją jest budowanie kapitału społecznego poprzez wspieranie kultury, twórców i międzypokoleniowej współpracy. W tej edycji programu, bierze udział 8 chórów dziecięcych z całej Polski.
 W ramach programu dzieci uczestniczyły w cotygodniowych zajęciach wokalnych. Dodatkowo zorganizowane były trzy koncerty rodzinne – pierwszy z nich odbył się 11 listopada 2023 roku w Bieczu, drugi 20 stycznia br. w ramach imprezy Dzień Babci i Dziadka w szkole w Libuszy, trzeci z nich uświetnił Piknik Rodziny w Binarowej. W ramach projektu zrealizowany był również wyjazd na koncert do Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. 
Dyrektorem artystycznym programu Most The Music jest znany dyrygent, kompozytor i aranżer - Adam Sztaba i to właśnie jego aranżacje znanych utworów ćwiczyliśmy przez cały rok. Nasze chórzystki uczestniczyły również w warsztatach prowadzonych osobiście przez Adama Sztabę i jego asystenta Patryka Sikorę.
Przed nami tygodniowy muzyczny obóz wakacyjny nad Jeziorem Zegrzyńskim, podczas którego będziemy szlifować repertuar na Koncert Finałowy „GRANDE FINALE” który odbędzie się 29 czerwca, w sercu stolicy i który jest zwieńczeniem całorocznej pracy. Na scenie Filharmonii Narodowej w Warszawie, rozbrzmiewać będą głosy 200-osobowego chóru dziecięcego z programu Most the Music. Dodatkową atrakcją jest również to, że dzieci zaśpiewają na jednej scenie z Natalią Kukulską oraz solistą Opery Narodowej Hubertem Zapiórem.
Ogromną radość sprawia nam wszystkim fakt, że tegoroczny Koncert Finałowy tego wyjątkowego programu odbędzie się w Filharmonii Narodowej, w tak znamienitej i prestiżowej lokalizacji.
 

306253