Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Mali odkrywcy w wielkim świecie nauki, czyli o wyjeździe klasy IIb do Generatora Nauki  w Jaśle

Cieszący się uczniowie - w tle budynek.

Treść

W środę, 18 czerwca, uczniowie klasy 2 b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy mieli okazję odwiedzić Generator Nauki w Jaśle. Wyjazd odbył się w ramach realizacji działań projektowych  w zakresie edukacji STEAM w projekcie STEAM EDUCATION: ADAVNCED LEARNING THROUGH COLLABORATION AND INNOVATION. Wizyta w Generatorze Nauki była pełna fascynujących odkryć i naukowych przygód, które na długo pozostaną w pamięci młodych odkrywców.
Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania interaktywnych ekspozycji. Dzieci były zachwycone różnorodnością stanowisk, które prezentowały fascynujące zjawiska fizyczne, biologiczne i technologiczne. Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć, jak działają różne mechanizmy i urządzenia, a także dowiedzieć się więcej o kosmosie, ekologii i otaczającym ich świecie.
Uczniowie z wielkim entuzjazmem przystąpili do testowania interaktywnych stanowisk. Zabawa była przednia! Dzieci mogły wypróbować symulatory, bawić się wirtualną rzeczywistością oraz uczestniczyć w grach edukacyjnych, które nie tylko bawiły, ale i uczyły. Największym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska poświęcone twórczemu projektowaniu i wypracowaniu nowych, ciekawych rozwiązań.
Punktem kulminacyjnym wycieczki były warsztaty w laboratorium chemika. Uczniowie, pod okiem doświadczonych instruktorów, przeprowadzali różnorodne eksperymenty chemiczne. Dzieci miały na sobie specjalne fartuchy ochronne, co sprawiało, że czuły się jak prawdziwi naukowcy. Dzięki prostym, ale spektakularnym doświadczeniom, uczniowie mogli zobaczyć reakcje chemiczne na własne oczy, co wywołało wiele radości i zdziwienia.
Na zakończenie wizyty dzieci wzięły udział w serii eksperymentów i doświadczeń. Każdy mógł spróbować swoich sił w prostych, ale efektownych eksperymentach, które wprowadzały w tajniki przyrody i nauki. Było to doskonałe połączenie nauki i zabawy, które pokazało uczniom, że nauka może być fascynująca i pełna niespodzianek.
Wizyta w Generatorze Nauki była nie tylko edukacyjna, ale i niezwykle inspirująca. Uczniowie wrócili do szkoły pełni entuzjazmu i nowych pomysłów, gotowi do dalszego zgłębiania tajemnic świata nauki.

Katarzyna Guzior
Szkolny Koordynator projektów międzynarodowych
 

306238