Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Sukcesy uczniów w konkursach ekologicznych w ramach akcji edukacyjnej "Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki"

uczeń odbiera gratulację od przedstawicieli związku Gmin Dorzecza Wisłoki i zaproszonych gości, w tym od przedstawicielki Gminy Biecz

Treść

Jak co roku uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie brali udział w konkursach poświęconych ekologii. 
Udało im się zdobyć następujące nagrody:

Kacper Alibożek klasa 8b Laureat II miejsca w konkursie na spot filmowy dotyczący form ochrony przyrody na terenie gminy Biecz,

Mateusz Ziobroń klasa 5b specjalne wyróżnienie w konkursie filmowym na spot filmowy dotyczący form ochony przyrody na terenie gminy Biecz.

Konkurs został zorganizowany w ramach akcji edukacyjnej "Słoneczne Dni ze Zwiążkiem Gmin Dorzecza Wisłoki - edycja 2025" i miał na celu popularyzację przyrodniczych walorów regionu oraz ksztaltowanie świadomośći ekologicznej wśród młodzieży.

Kacper Alibożek klasa 8b wyróżnienie na etapie gminnym w konkursie plastycznym.
Konkurs został zorganizowany w ramach akcji edukacyjnej "Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza wisłoki - edycja 2025" i miał na celu zaprezentowanie zagdnień związanych ze zmianami klimatu i ich konsekwencjami oraz sposobów zapobiegania, przeciwdziałania i przystosowania się do takich zmian. Polegał na wykonaniu pracy plastycznej.
Uroczyste podsumowanie konkursów odbyło się 5 czerwca 2025r. podzczas kolejnej edycji wydarzenia „Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki – edycja 2025”, które miało na celu wspólne świętowanie Światowego Dnia Ochrony Środowiska oraz promowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży.
Uczniowie naszej szkoły odebrali z rąk zaproszonych gośći dyplomy i nagrody. W imieniu Burmistrza Biecza nagrody i gratulacje przekazała pani Anna Liana.
Gratulujemy uczniom sukcesów.  Czekamy na kolejne w nowym roku szkolnym!!!!

Wydarzenie zgromadziło blisko 700 uczestników – uczniów i opiekunów z 22 gmin wchodzących w skład Związku. W programie znalazło się wiele atrakcji edukacyjnych i warsztatowych przygotowanych z myślą o najmłodszych, jak i starszych uczestnikach. Na miejscu działały stanowiska promujące pierwszą pomoc, upcykling, naukę poprzez doświadczenia, świadomość klimatyczną oraz codzienne, odpowiedzialne wybory ekologiczne. Uczestnicy mogli nauczyć się resuscytacji krążeniowo-oddechowej, własnoręcznie uszyć torby wielokrotnego użytku, wziąć udział w eksperymentach naukowych, stworzyć las w słoiku, hotel dla owadów czy też własną ekotorbę. Wiedzę na temat właściwego gospodarowania odpadami i programu „Czyste powietrze” przekazywali przedstawiciele Urzędu Miasta Jasła.

490479