Zespół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy z patronatem eTwinning!

Treść
Z dumą informujemy, że nasza szkoła została objęta prestiżowym patronatem programu Klasa Patronacka eTwinning w roku szkolnym 2025/2026. Spośród wielu zgłoszeń z całej Polski to właśnie klasa 6B z naszej placówki została wyróżniona za gotowość do realizacji innowacyjnych działań edukacyjnych. Co więcej — jesteśmy jedyną szkołą w powiecie gorlickim, która realizuje ten program!
Klasa Patronacka eTwinning to wyjątkowa inicjatywa, której celem jest wspieranie szkół w tworzeniu nowoczesnej przestrzeni edukacyjnej opartej na współpracy międzynarodowej, kreatywnym wykorzystaniu technologii i rozwijaniu kompetencji XXI wieku. Uczniowie uczestniczą w autorskim przedmiocie eBezpieczeństwo eTwinning, który w naszej szkole realizowany jest od września przez klasę 6B.
W ramach zajęć uczniowie biorą udział w międzynarodowym projekcie „Digital Superheroes”, ucząc się, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie funkcjonować w świecie cyfrowym, rozwijać empatię, współpracować z rówieśnikami z innych krajów i tworzyć własne postacie cyfrowych superbohaterów.
To dla naszej szkoły ogromne wyróżnienie i kolejny krok w stronę nowoczesnej, otwartej i inspirującej edukacji. Już w październiku nasza szkoła otrzyma pamiątkową tabliczkę potwierdzającą realizację Klasy Patronackiej eTwinning w klasie 6b — jako symbol nowoczesnej, otwartej i inspirującej edukacji.
Dziękujemy za zaufanie i cieszymy się, że możemy wspólnie tworzyć szkołę przyszłości!
Koordynator programu Małgorzata Haberek