Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

„ZIELONA AKCJA”  W ZESPOLE SZKOLNO- PRZEDSZKOLNYM W LIBUSZY 

„ZIELONA AKCJA”  W ZESPOLE SZKOLNO- PRZEDSZKOLNYM W LIBUSZY 

Treść

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów                i zwierząt. Drzewa potrzebne są wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Wokół nas rozwija się kryzys klimatyczny, naukowcy próbują na wszelkie sposoby opanować sytuację. Polscy leśnicy każdego roku sadzą około 500 milionów drzew. Aby zmniejszyć, a następnie zatrzymać zmiany klimatu, jedną z najważniejszych spraw jest wspólne działanie w tym kierunku. Ziemia jest naszym wspólnym domem, o który możemy zadbać tylko my sami, nikt inny za nas tego nie zrobi.
Akcja sadzenia drzew w gminie Biecz powstała z inicjatywy członków Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bieczu, której realizację niestety przerwała pandemia i zdalne nauczanie. To wspaniała okazja, aby wspólnie działać na rzecz ochrony środowiska i w niecodzienny sposób poznać świat otaczającej nas natury – mówi p.Mirosław Wędrychowicz Burmistrz Biecza.
     18 października młodzi radni z Libuszy wspólnie z opiekunem p.Sabiną Król posadzili 20 drzewek, które nieodpłatnie przekazał szkole Urząd Miasta Biecz. Nowe sadzonki jeszcze bardziej zazieleniły niezagospodarowany teren przyszkolny ZSP w Libuszy. Zasadzenie tych drzewek to dopiero początek – czeka nas jeszcze sporo pracy i wysiłku, żeby z małych sadzonek wyrosły przepiękne drzewa. Wierzymy, że nie będzie to tylko jednorazowa akcja, ale zachęta dla innych szkół, czy instytucji do podobnych działań na rzecz środowiska przyrodniczego i lokalnej społeczności.     
 

51930